Wysokość i szerokość przejazdowa podnośnika koszowego a brama wjazdowa
Wysokość i szerokość przejazdowa podnośnika koszowego

Wysokość i szerokość przejazdowa podnośnika koszowego a brama wjazdowa

Jeszcze zanim podnośnik koszowy pojawi się na Twoim zleceniu, potrzebuje jakoś wjechać na plac budowy. W związku z tym musi przejechać przez bramę wjazdową. Jednak czy każdy podnośnik koszowy da radę się w niej zmieścić? Jaka powinna być wysokość i szerokość przejazdowa podnośnika koszowego, aby mógł przedostać się przez bramę wjazdową?

Gabaryty maszyn a bramy wjazdowe

Najczęściej przy budowie bram wjazdowych na placach budów bierze się pod uwagę fakt, że będą one pierwszym elementem, przez który muszą przejechać ciężkie sprzęty budowlane (np. żurawie samojezdne, koparki, betoniarki czy podnośniki koszowe). Jednak, aby mieć pewność, że jakaś maszyna będzie mogła bezpiecznie przedostać się przez wjazd, warto wcześniej sprawdzić gabaryty tego sprzętu. W przypadku podnośników koszowych należy zwrócić uwagę na dwa parametry:

  • wysokość przejazdową,
  • szerokość przejazdową.

Czy są one takie same dla wszystkich maszyn? Zdecydowanie różnią się między sobą.

Wysokość i szerokość przejazdowa podnośnika koszowego – jakie mogą osiągać wartości?

Wraz ze wzrostem wysokości wysięgnika podnośnika koszowego zwiększa się również maszyna, na której jest on zamontowany. Przeważnie podnośniki do 22 m są instalowane na mniejszych samochodach (kat. B – do 3,5t), natomiast te wyższe (np. 30 m, 45 m, 70 m, 100 m) umieszcza się już na autach ciężarowych (kat C). Łatwo sobie więc zwizualizować podstawową różnicę pomiędzy różnymi podnośnikami koszowymi. Jednak maszyna ta to połączenie samochodu + wysięgnika koszowego, który najczęściej wystaje ponad kabinę auta. Dlatego też w przypadku podnośników koszowych należy zwrócić uwagę na wysokość przejazdową zamiast na samą wysokość pojazdu. Właśnie ze względu na ramię podnośnika koszowego osiąga ona często wyższą wartość. Szerokość przejazdowa podnośnika koszowego może również różnić się od szerokości zwykłego samochodu. Wynika to z zamontowanych na jego bokach podpór oraz platformy pod wysięgnik koszowy.

Gdzie sprawdzić wysokość i szerokość przejazdową podnośników koszowych?

Te podstawowe informacje powinny być dostępne na stronie wypożyczalni podnośników koszowych, z której będziesz korzystać. Jeśli masz trudności z ich znalezieniem, warto zadzwonić do firmy wynajmującej takie maszyny i dopytać o wysokość i szerokość przejazdową podnośników koszowych.

Ważne! Pamiętaj, że parametry te będą się różnić w zależności od sprzętu. Gdy kolejne zamówienie podnośnika koszowego na Twoją budowę dotyczy innego modelu tej maszyny, warto ponownie sprawdzić jej wysokości i szerokości przejazdową.

Jeśli zastanawiasz się czy na pewno dobrałeś odpowiedni podnośnik koszowy do swojej realizacji, to zawsze możesz poprosić o radę ekspertów. Wypożyczalnie podnośników koszowych z pewnością pomogą Ci dobrać sprzęt, który najlepiej sprawdzi się w Twoich działaniach.


Autor :
Podnośnik koszowy
Udostępnij:
Wysokość i szerokość przejazdowa podnośnika koszowego a brama wjazdowa
Napisane przez
Karol Zagajewski
Co myślisz o tym artykule?
0 reakcji
love
0
like
0
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022