Na jaką wysokość podnosi podnośnik koszowy?
na jaką wysokość sięga kosz podnośnika, praca podnośnika koszowego przy budynku, podnośnik koszowy, na jaką wysokość podnosi podnośnik koszowy

Na jaką wysokość podnosi podnośnik koszowy?

Na rynku dostępnych jest wiele podnośników koszowych. Ich poszczególne modele oznacza się przeważnie dla Klientów pod względem wysokości (np. H-45). Czy jednak ten parametr jest równy temu, jak wysoko może podnieść dana maszyna? Przeczytaj, by dowiedzieć się więcej.

Pamiętaj o zależnościach względem innych parametrów

W pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na jedną rzecz. Maksymalny wysięg podnośnika koszowego, podany przez wypożyczalnie, jest możliwy do osiągnięcia tylko w określonych warunkach. Uzależnia się to od:

  • Wagi, jaka znajdzie się w obudowanej platformie.
  • Wysięgu bocznego, który będzie potrzebny.

Im wyższą wartość mają powyższe parametry, tym samym mniejsza okazuje się odległość w górę do sięgnięcia dla podnośnika koszowego. W jaki sposób można to sprawdzić? Odczytując z wykresu technicznego. Każda z wypożyczalni podnośników koszowych powinna mieć go u siebie na stronie dla poszczególnych modeli maszyn.

Ogólny film instruktażowy z odczytywania tych informacji znajdziesz tutaj:

Maksymalną wysokość określa platforma robocza

W praktyce oznacza to, że jeśli wynajmuje się np. podnośnik koszowy H-22, to sięgnie on maksymalnie na 22 metry. A co jeśli ktoś podniesie ręce do góry? Czy można tym samym dodać do tej wysokości 0,5m? Brak jest takiej możliwości.

Dlaczego? Ponieważ jest to już wliczone w potencjał maszyny. Najlepiej jest prześledzić tę sytuację na przykładzie. W przypadku oznaczenia modelu podnośnika np. H-22, ma on wysięg 22 metry. Jednak maksymalna wartość to suma tego, na jakiej odległości znajduje się spód kosza, plus uśredniona wysokość dla człowieka (około 1,7 m). Jest to widoczne na wykresie technicznym:

Dlatego zamawiając podnośnik koszowy, trzeba wykluczyć opcję, że doda się do jego maksymalnego wysięgu drobną wartość podnosząc ręce. 

Już wiesz, na jaką wysokość podnosi podnośnik koszowy. Pamiętaj o wzięciu tych czynników pod uwagę podczas zamawiania tego sprzętu.


podnośnikpodnośnik koszPodnośnik koszowyPodnośnik koszowy z funkcją dźwigupodnośnikiWypożyczalnia podnośników koszowychwypożyczanie podnośników
Udostępnij:
Na jaką wysokość podnosi podnośnik koszowy?
Napisane przez
Karol Zagajewski
Co myślisz o tym artykule?
0 reakcji
love
0
like
0
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022