Wynajem podnośnika koszowego z operatorem
operator podnośnika koszowego, Wynajem podnośnika koszowego

Wynajem podnośnika koszowego z operatorem. Jakie kryją się za tym korzyści?

Wynajem pojazdów budowlanych, jak na przykład podnośników koszowych, to bardzo efektywne rozwiązanie. Korzysta z niego wielu zleceniodawców. Jednak, kiedy zbliża się czas składania zamówienia, pojawia się kluczowe pytanie: czy opłaca się wynajmować maszynę z operatorem? W artykule omówione zostały ważne informacje, które mogą okazać się istotne przy dokonywaniu wyboru.

Operator maszyn – zakres obowiązków

Na początek warto przybliżyć zakres obowiązków, które należą do operatora maszyn. Wśród nich najważniejsze to:

  • Przygotowanie zwyżki do pracy.
  • Obsługa i sterowanie.
  • Regularne sprawdzanie oraz kontrolowanie bieżącego stanu technicznego (np. ilości oleju).
  • Dbałość o zachowanie bezpieczeństwa w otoczeniu maszyny.

Kwalifikacje do sterowania maszyną – uprawnienia operatora

Osoby, które pracują na podnośnikach koszowych, zawsze powinny posiadać odpowiednie kwalifikacje, które wydawane są przez Urząd Dozoru Technicznego. Jest to bardzo istotna kwestia, ponieważ praca z tego typu maszynami wymaga specjalistycznej wiedzy. Uprawnienia zdobywane są poprzez zdanie egzaminu, po przejściu odpowiednich szkoleń, podczas których operatorzy uzyskują wiedzę, odnośnie tego jak powinna wyglądać ich praca.

Wynajem maszyn z wykwalifikowaną osobą, stanowi bardzo dobre rozwiązanie. Pozwala to na zaoszczędzenie dużej ilości czasu, związanego z poszukiwaniem właściwej osoby, posiadającej uprawnienia.

Wynajem z operatorem – korzyści

Wśród zalet wynajmu zwyżki z operatorem wyróżnić można:

1.   Profesjonalizm i doświadczenie

Operator to osoba, która doskonale zna możliwości i ograniczenia danej maszyny. Dzięki temu jej ruchy wykonywane są optymalnie, biorąc pod uwagę maksymalny zakres manewrów wysięgnika lub innych elementów, jak na przykład dojazd koszem do miejsca robót.

Po przyjeździe na miejsce realizacji, osoba sterująca zwyżką, potrafi doskonale określić, na przykład: ile ciężaru może zmieścić się w koszu podnośnika. Uwzględniając wychył boczny oraz wysokość, na której będą wykonywane działania, im bardziej ramię wysuwane jest w bok, tym mniejszą wagę udźwignie obudowana platforma.

2.   Bezpieczeństwo

Wykwalifikowany operator zna odpowiednie procedury i wie, jak unikać ryzyka wypadków związanych z używaniem maszyny. Dlatego przeszkolone osoby w takim przypadku są najlepszym wyborem.

3.   Wsparcie techniczne

W razie mniejszych awarii lub wyzwań z maszyną operator może zapewnić wsparcie techniczne i szybko rozwiązać ewentualne mankamenty. Z racji posiadanego doświadczenia oraz uprawnień, jest mu o wiele łatwiej zorientować się co do usterek i jakie kroki w związku z tym należy podjąć. Warto jednak mieć na uwadzę, że poważniejsze uszkodzenia rozwiąże już jedynie mechanik.

Wiele firm wynajmujących maszyny oferuje pomoc doświadczonego operatora. Często usługa ta jest zawarta w kosztach wynajmu. Takie rozwiązanie stanowi gwarancję tego, że prace będą wykonane fachowo i sprawnie, pod okiem kompetentnej osoby.

podnośnikPodnośnik koszowypodnośniki
Udostępnij:
Wynajem podnośnika koszowego z operatorem. Jakie kryją się za tym korzyści?
Napisane przez
Karol Zagajewski
Co myślisz o tym artykule?
0 reakcji
love
0
like
0
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022