Rozsuwany kosz podnośnika - przydatne informacje
rozsuwany kosz podnośnika

Rozsuwany kosz podnośnika – zastosowanie i praktyczne wskazówki

Pewne modele podnośników koszowych posiadają opcję rozsuwania swojej obudowanej platformy roboczej. Tym samym zwiększa się jej powierzchnia. Kiedy ta funkcja jest wykorzystywana? Czy wpływa ona na zmianę innych parametrów maszyny? Dowiedz się więcej.

Wykorzystanie rozsuwanego kosza podnośnika

Podnośniki koszowe są wynajmowane do wykonywania prac wysokościowych. Dzięki ich obudowanej platformie można bezpiecznie dostać się na pożądaną odległość w górę lub w bok. Dodatkowo, zabierając ze sobą potrzebne drobne materiały i narzędzia. 

Należy jednak pamiętać o jednej rzeczy. W podstawowej wersji tych maszyn kosze osiągają szerokość do 1,60 m. Dlatego właśnie, gdy do robót potrzebna jest większa ilość osób, przydatne okazują się podnośniki z rozsuwaną platformą roboczą. Pomijając opisaną wcześniej potrzebę, praca w nich jest też bardziej komfortowa. W końcu masz więcej przestrzeni do działania.

Rozsuwany kosz podnośnika koszowego wykorzystywany podczas konserwacji przeprowadzanych na Bazylice Mariackiej w Krakowie

Parametry rozsuwanego kosza podnośnika

Warto porównać podstawowe parametry zlożonego i rozsuniętego kosza dla jednego z modeli (Podnośnik WUMAG WT 700). Przedstawiają się one następująco:

Złożona platforma roboczaRozsunięta platforma robocza
Wymiary1,05 x 1,10 x 2,43 m1,05 x 1,10 x 3,88 m 
Udźwig kosza600 kg350 kg

Jak widać, dzięki tej funkcji, można zyskać prawie 1,5 m dodatkowej przestrzeni. Spada wtedy jednak wartość udźwigu, więc trzeba to wkalkulować w wagę, jaka jest konieczna do wykonania zlecenia. Należy również pamiętać, że poszczególne modele maszyn różnią się pomiędzy sobą rozmiarami platformy roboczej. Czasem nawet jej zsunięta powierzchnia może okazać się większa, niż w przypadku wymiarów kosza małego podnośnika. 

Jakie branże wykorzystują tę dodatkową funkcję?

Dodatkową funkcję podnośnika (szerszą przestrzeń do prac) wykorzystują głównie branże budowlane i monterskie. Szczególnie te, które mają jakiś lekki i szeroki materiał do przytwierdzenia na wysokości. Dzięki obszernemu koszowi mogą go swobodnie zabrać ze sobą do środka obudowanej platformy. 

Opcja ta jest również bardzo przydatna, gdy Ekipa składa się z kilku członków. Mogą oni wtedy wykonywać zlecenie w większej ilości osób z jednej maszyny. W końcu w takiej przestrzeni spokojnie zmieszczą się 3-4 osoby.

W skład takich branż wchodzą na przykład firmy:

  • montujące reklamy,
  • wykonujące prace elewacyjne,
  • zajmujące się remontami,
  • pracujące przy rynnach,
  • budujące dachy,
  • tworzące hale stalowe,
  • i wiele innych.

Rozsuwana platforma robocza to bardzo dobra opcja, jeśli potrzebujesz większej przestrzeni do zrealizowania usług na wysokości. Poza komfortem pracy pozwala ona również na zabrane na górę większej ilości osób i narzędzi. Warto rozważyć taką opcję, jeśli trafi Ci się realizacja, która będzie tego wymagać. Teraz już wiesz, czym jest rozsuwany kosz i jakie może mieć parametry.

Podnośnik koszowypodnośnik z koszemrozsuwany kosz podnośnikazwyżka koszowazwyżka z koszem
Udostępnij:
Rozsuwany kosz podnośnika – zastosowanie i praktyczne wskazówki
Napisane przez
Karol Zagajewski
Co myślisz o tym artykule?
0 reakcji
love
0
like
0
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022