Regały magazynowe powinny być przede wszystkim funkcjonalne i tym samym ułatwić maksymalne wykorzystanie przestrzeni na firmowym zapleczu. Należy również od nich oczekiwać wieloletniej trwałości, odporności na uszkodzenia oraz dużej wytrzymałości na obciążenia. Takie regały nie będą sprawiać żadnych problemów, a przy tym zagwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa ludzi, maszyn i przechowywanych towarów. W naszym artykule podpowiadamy, czym warto się kierować przy wyborze regałów magazynowych.
Marka producenta
Wśród producentów regałów magazynowych można wyróżnić kilka marek godnych zaufania. Są to chociażby DEXION czy Jungheinrich. Wybierając regały sprawdzonego producenta możesz mieć pewność, że inwestujesz w bardzo dobrą jakość, co prędzej czy później przyniesie wymierne korzyści.
Pamiętajmy, że markowe regały magazynowe nie wymagają tak kosztownej konserwacji, gwarantując wieloletnią wytrzymałość oraz wysoki poziom bezpieczeństwa na terenie magazynu.
Parametry wytrzymałościowe
Regały magazynowe muszą być perfekcyjnie dopasowane do przewidywanego obciążenia. Szczególnie decydując się na fabrycznie nowe regały na indywidualne zamówienie, warto postawić na takie konstrukcje, w których mamy możliwość ustalenia maksymalnego obciążenia na pole.
Tym samym zyskamy pewność, że regały dobrze zniosą docelowy nacisk, nie będą się odkształcać, a tym samym zagrażać pracownikom czy wyposażeniu magazynu.
Dopasowanie do magazynu i sposobu zarządzania towarami
Wybierając regały należy dążyć do tego, aby maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń magazynową i tym samym zadbać o jej funkcjonalność oraz oczywiście pomieścić w niej wszystkie magazynowane towary. Temu służy projektowanie magazynów – rolą projektanta jest m.in. taki dobór regałów, aby możliwe było zagospodarowanie całej powierzchni (jest to szczególnie ważne w magazynach o nietypowej architekturze oraz w tych o znacznej kubaturze).
Dodatkowo zwracamy uwagę na przewidywany sposób obsługi regałów – czy będziemy wykorzystywać do tego standardowe wózki widłowe, czy może stawiamy na automatyzację i układanie towarów przy pomocy sztaplarek.
Preferowany rodzaj regałów magazynowych
Regały magazynowe dzieli się ze względu na konstrukcję, wymiary, elementy wyposażenia, a tym samym na ich przeznaczenie. Do tych najpopularniejszych zaliczymy:
- Regały paletowe;
- Regały wysokiego składowania;
- Regały półkowe;
- Regały przepływowe;
- Regały wjezdne;
- Regały wspornikowe;
Na marginesie warto również wspomnieć o antresolach magazynowych, które mogą stanowić doskonałe uzupełnienie dla regałów.
Wybór konkretnych regałów zależy w głównej mierze od sposobu magazynowania towarów, tempa ich rotacji, a także od przeznaczenia magazynu – czy jest to np. typowe zaplecze, magazyn wysyłkowy, a może magazyn sklepowy, w którym bez przerwy rotuje się towarami.
Gdzie zamówisz regały magazynowe w korzystnej cenie?
Regały magazynowe są dostępne w ofertach krajowych dystrybutorów. Warto postawić na doświadczonego, dobrze ocenianego dostawcę, który zapewnia swoim klientom kompleksową obsługę, w tym doradztwo logistyczne, pomoc w doborze odpowiednich regałów, a także ich montaż i ewentualny demontaż starych konstrukcji. Te kryteria spełnia czołowy dostawca regałów magazynowych w Polsce, czyli spółka LTM.
LTM dostarcza regały magazynowe klientom w całej Polsce, m.in. w Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Poznaniu, Krakowie, Warszawie, Katowicach, Wrocławiu czy Łodzi. Warto zaznaczyć, że oferta spółki obejmuje nie tylko fabrycznie nowe, ale też używane regały z pewnego źródła, poddane profesjonalnej renowacji, w 100% sprawne technicznie, a przy tym dostępne w naprawdę atrakcyjnej cenie.
Z ofertą spółki LTM, która obejmuje wszystkie popularne rodzaje regałów magazynowych, jak również szereg specjalistycznych usług – włącznie z projektowaniem magazynów i przeglądami technicznymi regałów – zapoznasz się na stronie internetowej.
Artykuł partnera