Laserowe cięcie profili, rur i kształtowników w Nova Trading
cięcie laserem

Laserowe cięcie profili, rur i kształtowników w Nova Trading

Cięcie laserem bardzo przyspiesza proces obróbki, a przy tym gwarantuje wysoką jakość wyrobów. Laserowo przycinać można różne elementy – nie tylko proste blachy, ale też rury oraz profile. Nova Trading specjalizuje się w wyrobach hutniczych ze stali nierdzewnej i aluminium, które może poddać także dalszej obróbce polegającej na laserowym cięciu 2D i 3D.

Jakie są zalety cięcia laserowego?

Żadna metoda cięcia nie zapewnia tak wysokiej precyzji i dokładności wykończenia jak właśnie laser. Głowice tnące wykorzystują spolaryzowaną wiązkę promieniowania elektromagnetycznego – inaczej mówiąc, na małym fragmencie materiału koncentruje się bardzo duża energia. W ten sposób udaje się szybko i dokładnie oddzielić poszczególne fragmenty blach, profili albo rur. Cięcie jest sterowane komputerowo – głowice pracują według wprowadzonego wcześniej schematu. Zapewnia to wysoką powtarzalność cięcia oraz wydajniejsze gospodarowanie dostępnym materiałem.

Mimo że w porównaniu do tradycyjnych metod cięcie laserem może się wydawać drogie, w rzeczywistości jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie, ponieważ uzyskuje się produkty najwyższej jakości, znika konieczność przeprowadzania żmudnych prac wykończeniowych, oszczędza się na czasie.

Jak to wygląda w Nova Trading?

Centrum Serwisowe Nova Trading dysponuje kilkoma nowoczesnymi wycinarkami laserowymi 2D. W Nova Metale, oprócz wycinarek 2D do blach jest także wycinarka 3D, przeznaczona do cięcia rur oraz profili. Maksymalny wymiar stołu roboczego w laserze 2D wynosi 2000 x 6000 mm. Proces laserowego cięcia został zaprojektowany tak, by ograniczyć ilość odpadów, a do usługi może dochodzić jeszcze gratowanie, czyli usuwanie ostrych pozostałości na krawędziach obrabianego elementu. Gratowanie poprawia estetykę wyrobu oraz zwiększa bezpieczeństwo użytkowania – materiał jest wolny od ostrych nierówności, które mogłyby skaleczyć pracowników.

Nova Trading możliwe jest cięcie blach ze stali nierdzewnej o grubości od 0,5 do 50 mm, w przypadku aluminium zakres ten wynosi 1-40 mm. Tolerancja cięcia jest zgodna z normami, co zapewnia wysoką dokładność wymiarową.

Cięcie laserowe 3D może się odbywać pod zadanym kątem, nie ma też problemu z wycinaniem skomplikowanych kształtów.

Zastosowanie lasera znacząco skraca czas oczekiwania na gotowe elementy, dzięki czemu zwiększa się wydajność produkcji przy jednoczesnym obniżeniu jej kosztów.


Artykuł sponsorowany


cięcielasermetal
Udostępnij:
Laserowe cięcie profili, rur i kształtowników w Nova Trading
Napisane przez
Poradnik Inżyniera
Co myślisz o tym artykule?
1 reakcja
love
1
like
0
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022