Nowoczesne projekty domów
dom jednorodzinny z biało-drewnianą elewacją oraz grafitowym dachem, otoczony równo przyciętym trawnikiem oraz drzewami, nowoczesne projekty

Nowoczesne projekty domów

Współczesne budownictwo staje się coraz bardziej zorientowane na optymalizację efektywności energetycznej i ochronę środowiska naturalnego, dlatego rosnącą popularnością cieszą się nowoczesne projekty domów, stawiające nacisk na praktyczne wykorzystanie jak największej liczby energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań. Aby przekonać się, jakie zalety mają takie inwestycje budowlane, postanowiliśmy się im bliżej przyjrzeć.

Jak wyglądają projekty nowoczesnych domów?

Nowoczesne domy już na pierwszy rzut oka zachwycają architekturą. Ich bryły opierają się na prostych i geometrycznych kształtach, najczęściej sześcianach i prostopadłościanach, są zwarte, pozbawione zbędnych załamań i ozdobników, a jednocześnie niezwykle estetyczne. Wspaniale integrują się też z otoczeniem, tworząc z nim spójną kompozycję krajobrazową. W środku natomiast znajdziemy otwarte plany, dające wrażenie przestronności, i mnóstwo naturalnego światła, wpadającego przez duże przeszklenia. Poza tym nowoczesne projekty domów czerpią garściami ze skarbca najcenniejszych zdobyczy technologicznych, dlatego znajdziemy w nich mechaniczną wentylację z rekuperacją, systemy gospodarowania wodą deszczową oraz oczywiście alternatywne źródła energii takie jak zasilane solarnie panele i kolektory czy zasilane geotermalnie instalacje grzewcze. Ich serce zaś stanowi inteligentna automatyka, czyli system zdalnego sterowania urządzeniami (lodówką, odkurzaczem, pralką itd.) i instalacjami (oświetleniem, ogrzewaniem itp.) za pomocą smartfona lub tabletu.

Dlaczego warto wybrać taki projekt domu?

Wymienione wyżej rozwiązania architektoniczne oraz innowacyjne technologie pozwalają stworzyć przestrzeń o niezwykłej funkcjonalności, w której miło się spędza czas, pracuje i odpoczywa, po prostu żyje. Ale na nowoczesny projekt domu warto się zdecydować także ze względów innych niż komfort. Wysoka efektywność energetyczna, jaką gwarantuje nowoczesne budownictwo, znacząco ogranicza zużycie energii i zależność od konwencjonalnych jej źródeł, co przekłada się na redukcję emisji gazów cieplarnianych, a dodatkowo generuje ogromne oszczędności finansowe. Jest to więc idealna propozycja dla każdego, kto chce chronić planetę, a przy okazji również swój portfel. Nowoczesne projekty domów pomogą zadbać o jedno i drugie. Więcej informacji i same projekty znajdziesz na: E-domy.pl.


Artykuł sponsorowany


Udostępnij:
Nowoczesne projekty domów
Napisane przez
Poradnik Inżyniera
Co myślisz o tym artykule?
1 reakcja
love
1
like
0
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022