Nowoczesne maszyny CNC a rozwój przemysłu - jak to wygląda w praktyce?
maszyny CNC

Nowoczesne maszyny CNC a rozwój przemysłu – jak to wygląda w praktyce?

Komputerowe sterowanie urządzeń numerycznych (CNC) jest znane praktycznie w każdym zakątku współczesnego świata. Wypadałoby się jednak zastanowić nad tym, jak nowocześnie zaprojektowane maszyny CNC wpłynęły na rozwój przemysłu?

Urządzenia należące do tej kategorii są wykorzystywane w wielu branżach (m.in. motoryzacyjnej, lotniczej, HVAC, produkcyjnej) i pozwalają na obniżenie kosztów produkcyjnych oraz uzyskiwanie unikalnych wyrobów o nietypowych kształtach.

Wszechstronne zastosowanie obróbki CNC – jakie są tego plusy?

CNC to nic innego, jak specjalistyczne maszyny sterowane przez nowoczesne komputery. Dzięki nim, obróbce można poddać przeróżne materiały, w tym m.in. drewno, tworzywa sztuczne i metal. Największymi zaletami obróbki CNC są wysoki poziom powtarzalności oraz maksymalna precyzja. Jeśli przedsiębiorstwa bazują w swojej pracy na produkcji seryjnej, powinny czym prędzej zdecydować się na przetestowanie obróbki CNC, a wyjdzie im to na dobre. To niepowtarzalna szansa na zwiększenie zysków i pozyskanie nowych klientów.

Obróbka CNC sprawdzi się też w przypadku płyt MDF, aluminium, materiału kompozytowego i płyt meblowych. Właściciele poszczególnych zakładów produkcyjnych sami decydują o tym, gdzie z niej skorzystają. Cały proces musi być jednak bardzo starannie przemyślany, aby po drodze nie dochodziło do żadnych nieprawidłowości.

Jedno urządzenie = wiele różnych zadań

Jedno urządzenie CNC może odpowiadać za wykonywanie kilku różnych zadań. W ten sposób oszczędza się dużo czasu, pieniędzy oraz energii, ale też odciążą się własnych pracowników, którzy nie będą przemęczeni. Procesy produkcyjne mogą być dowolnie konfigurowane, dlatego też każda zainteresowana osoba z powodzeniem dostosuje je do swoich indywidualnych potrzeb. Obróbka CNC sprawdza się głównie przy:
– frezowaniu, (https://www.ebmia.pl/wiedza/porady/obrobka-porady/frezowanie/)
– gwintowaniu, (https://www.ebmia.pl/1353-gwintowniki-i-narzynki)
– cięciu,
– rozwiercaniu.

Oczywiście takich czynności jest zdecydowanie więcej, dlatego nic nie stoi na przeszkodzie, aby porozmawiać na ten temat z wykwalifikowanymi fachowcami ze świata obróbki CNC. Atutem jest też to, że centrum sterowania może być swobodnie rozbudowywane o kolejne innowacyjne systemy i urządzenia CNC. Najpierw trzeba mieć jednak precyzyjnie nakreślony plan działania. Obróbka materiałów z maszynami CNC jest dużo prostsza oraz przyjemniejsza. Osiągnie się przy tym zadowalającą wydajność. Wśród bardziej rozbudowanych funkcji znajdują się m.in. mgły olejowe oraz systemy chłodzenia powietrzem, więc nie obejdzie się bez rzeczowych i długotrwałych analiz, tak aby dobrać dla siebie najdogodniejsze rozwiązania. 

Wysokiej jakości narzędzia skrawające znajdą Państwo w sklepie EBMiA.pl – https://www.ebmia.pl/1349-narzedzia-skrawajace


Artykuł sponsorowany

cięcieCNCfrezowaniegwintowanierozwiercanie
Udostępnij:
Nowoczesne maszyny CNC a rozwój przemysłu – jak to wygląda w praktyce?
Napisane przez
Poradnik Inżyniera
Co myślisz o tym artykule?
0 reakcji
love
0
like
0
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022