Folie antykorozyjne VCI – skuteczne zabezpieczenie przed korozją
Folie antykorozyjne VCI

Folie antykorozyjne VCI – skuteczne zabezpieczenie przed korozją

Na czym polega technologia VCI? Skrót VCI pochodzi od angielskiego terminu Volatile Corrosion Inhibitor – lotny inhibitor korozji. Inhibitor działa odwrotnie niż katalizator – nie wchodząc bezpośrednio w reakcje chemiczną powoduje jej spowolnienie. W tym konkretnym przypadku chodzi o spowolnienia działania wszystkich niekorzystnych czynników zewnętrznych, które powodują korozję metali. Nośnikiem tego inhibitora mogą być płyny antykorozyjne, folie antykorozyjne VCI, a także specjalne papiery do pakowania. Dawniej zamiast tej technologii powszechnie stosowano gęste smary i oleje. Taki sposób nie tylko był mniej skuteczny ale pakowanie i rozpakowanie zabezpieczonych elementów trwało znacznie dłużej. Części wymagały starannego czyszczenia przed użyciem, a cały ten proces pochłaniał mnóstwo czasu. Nasycone smarami i olejami materiały do czyszczenia stanowiły niebezpieczne dla środowiska i trudne do utylizacji odpady.

Kto jest producentem folii antykorozyjnych VCI?

Kenmix.com.pl oferuje nowatorskie sposoby zabezpieczeń przed korozją. W ofercie firmy znajdują się między innnymi folie antykorozyjne VCI, papiery antykorozyjne i płyny. Oprócz tego kenmix.com.pl oferuje różnego rodzaju materiały do pakowania. Firma posiada swój dział badawczy i jest cały czas na bieżąco z najnowszymi trendami w swojej branży.  Specjaliści z kenmix.com.pl badają właściwości folii do pakowania i po wyborze optymalnej nasączają ją inhibitorem VCI. Klienci kenmix.com.pl mogą liczyć na fachowe doradztwo, a także na indywidualne podejście i przygotowanie zabezpieczeń zgodnie ze specyfiką produktów.

Jak działają i jakie zalety mają folie antykorozyjne VCI?

Opakowanie metalowego elementu lub podzespołu w tego rodzaje folię powoduje stopniowe ulatnianie się inhibitora. Ponieważ jest to substancja lotna dociera równomiernie do najmniejszych szczelin. Takie zabezpieczenie działa skutecznie już po 18 minutach, a elementy opakowane w folie antykorozyjne VCI mogą być przechowywane nawet przez okres 2 lat.  Sam proces pakowania jest szybki i prosty. Również przygotowanie zabezpieczonych części do użytku nie wiążę się z żadnymi czynnościami oprócz rozpakowania. VCI ulatnia się błyskawicznie do atmosfery, a części są natychmiast gotowe do montażu. Materiały nasycone VCI – folie i papiery nadają się do recyclingu i nie są szkodliwe dla środowiska naturalnego. Mają zastosowanie we wszystkich branżach korzystających z metalowych części i podzespołów – w motoryzacyjnej, metalurgicznej, budowlanej, wojskowej i stoczniowej. Są niezbędne zaróno w magazynowaniu jak i w transporcie produktów podatnych na korozję.

Folie antykorozyjne VCI
Udostępnij:
Folie antykorozyjne VCI – skuteczne zabezpieczenie przed korozją
Napisane przez
Poradnik Inżyniera
Co myślisz o tym artykule?
0 reakcji
love
0
like
0
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022