Systemy identyfikacji w ofercie PB Technik
systemy

Systemy identyfikacji w ofercie PB Technik

W produkcji elektroniki prawidłowe znakowanie przekłada się w bezpośredni sposób na koszty produkcji. Dzięki optymalizacji poszczególnych procesów produkcyjnych oraz usprawnieniu logistyki wzrasta nie tylko opłacalność, ale również szybkość produkcji. Właściwie dobrane i wdrożone systemy identyfikacji stanowią w tym zakresie nieocenioną pomoc. Na polskim rynku jednym z najbardziej rozpoznawalnych dostawców oferujących systemy identyfikacji dla producentów elektroniki w atrakcyjnych, konkurencyjnych cenach, jest polska firma PB Technik, która od ponad 20 lat nieprzerwanie dostarcza krajowym producentom z sektora elektronicznego wyłącznie najwyższej klasy rozwiązania, produkty i usługi.

Urządzenia do aplikacji etykiet na płytki PCB

Automatyczna aplikacja etykiet na produkowane płytki PCB pozwala uniknąć szeregu problemów, jak np. pominięcie płytki przy etykietowaniu czy naklejenie etykiety w niewłaściwy sposób. Dostępne w ofercie PB Technik automaty do etykietowania firm BRADY oraz ASYS to precyzyjne, wydajne urządzenia, zapewniające pełną powtarzalność procesu umieszczenia etykiety niezależnie od jej rozmiaru. Oprócz urządzeń do aplikacji etykiet PB Technik oferuje również podajniki etykiet, automaty do znakowania i cięcia laserowego etykiet oraz urządzenia umożliwiające druk i aplikację etykiet na kable.

Przemysłowe skanery kodów

Automatyczne skanowanie kodów w produkcji elektroniki pozwala znacznie usprawnić przebieg poszczególnych procesów produkcyjnych, zwłaszcza na liniach montażowych, sortowniach oraz taśmach transportowych. Dostępne w PB Technik skanery przemysłowe firmy ASYS zapewniają dużą szybkość pracy oraz ogromną dokładność odczytu, a dodatkowo mogą być w łatwy sposób rozbudowane i skonfigurowane do potrzeb konkretnej linii produkcyjnej.

Urządzenia do znakowania laserowego

Znakowanie laserowe pozwala w branży elektronicznej nanosić praktycznie dowolne oznaczenia na każdego rodzaju powierzchnię. Znakowanie wykonane w ten sposób jest trwałe i dokładne. Urządzenia do znakowania laserowego oferowane przez PB Technik to produkty uznanej na rynku firmy ASYS, charakteryzujące się najwyższą jakością i powtarzalnością procesu znakowania zarówno w przypadku niewielkich serii produkcyjnych, jak i przy wysokich wolumenach. W urządzeniach firmy ASYS mogą być stosowane lasery CO2 lub światłowodowe, zależnie od wymagań w obrębie danej linii produkcyjnej.

Drukarki graficzne

Dzięki drukarkom graficznym w branży elektronicznej możliwe jest tworzenie i drukowanie różnego rodzaju oznaczeń, etykiet bezpieczeństwa czy tabel informacyjnych. Oferta PB Technik w zakresie drukarek graficznych obejmuje szeroką gamę urządzeń renomowanej firmy BRADY, które umożliwiają wykonywanie najwyższej jakości nadruków na wielu materiałach (w tym np. na poliestrze, winylu czy taśmie magnetycznej) w kolorze lub monochromatycznie, zależnie od drukarki i osprzętu.

Drukarki termotransferowe

Termotransferowe drukarki w branży elektronicznej wykorzystuje się do druku trwałych, odpornych na różne warunki i czynniki zewnętrzne (np. wilgoć, ścieranie, zabrudzenia) etykiet przeznaczonych do znakowania przewodów, płytek PCB, a także do znakowania środków trwałych. W ofercie PB Technik są dostępne również drukarki termotransferowe przeznaczone do pracy ciągłej oraz drukarki do wykonywania trwałych nadruków na koszulkach termokurczliwych.

Drukarki przenośne

Przenośne drukarki w elektronice wykorzystuje się do przygotowywania i druku dowolnego rodzaju etykiet lub oznaczeń, a szczególnie przydatne są w magazynach i miejscach, gdzie ze względu na niewielką ilość dostępnej przestrzeni korzystanie z drukarek stacjonarnych jest niemożliwe. Oferta PB Technik w zakresie drukarek przenośnych obejmuje szeroką gamę modeli produkowanych przez firmę BRADY – jednego z liderów rynku w dziedzinie drukarek dla branży elektronicznej.

Materiały eksploatacyjne

W PB Technik są dostępne także wszystkie materiały eksploatacyjne potrzebne do prawidłowej pracy oferowanych urządzeń, w tym taśmy barwiące, odporne na ścieranie etykiety czy samoprzylepne maski poliamidowe.

PB Technik – systemy identyfikacji dla branży elektronicznej

PB Technik to polska firma dystrybucyjna, obecna na rynku nieprzerwanie od 1991 roku. Główny profil działalności PB Technik obejmuje sprzedaż i dostawy linii technologicznych, urządzeń oraz materiałów eksploatacyjnych dla odbiorców z szeroko rozumianej branży elektronicznej. Dzięki bogatemu doświadczeniu oraz doskonale wykwalifikowanemu personelowi PB Technik zapewnia także pełną, profesjonalną obsługę gwarancyjną i pogwarancyjną oraz pomoc w zakresie wdrażania procesów produkcyjnych.

Systemy identyfikacji stanowią jedynie niewielką część asortymentu rozwiązań dostępnych w PB Technik. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą firmy, dostępną na stronie internetowej PB Technik pod adresem https://pbtechnik.com.pl/

Udostępnij:
Systemy identyfikacji w ofercie PB Technik
Napisane przez
Poradnik Inżyniera
Co myślisz o tym artykule?
1 reakcja
love
0
like
1
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022