Optymalizacja procesu pakowania dzięki nowoczesnym stołom do pakowania przesyłek
stoły do pakowania

Optymalizacja procesu pakowania dzięki nowoczesnym stołom do pakowania przesyłek

W dużych magazynach każdego dnia pakuje się setki, a niekiedy nawet tysiące paczek. Istnieje wiele sprzętów znacznie ułatwiających ten proces. W takich miejscach wykorzystuje się m.in. specjalne stoły do pakowania przesyłek. Na czym polega ich działanie?

Zalety nowoczesnych stołów do pakowania przesyłek

Nowoczesne stoły do pakowania przesyłek to produkty wyposażone w szereg funkcji wpływających na wygodę ich użytkowania. Do największych zalet takich sprzętów można zaliczyć:

 • możliwość zaprojektowania stołu do pakowania przesyłek na wymiar – takie rozwiązanie pozwala na dopasowanie mebla do układu przestrzeni magazynowej i wielkości paczek,
 • zastosowane udogodnienia, jak belki na folię, półki i szuflady na drobne akcesoria,
 • możliwość usprawnienia procesu pakowania, co przekłada się bezpośrednio na oszczędność pieniędzy,
 • możliwość segregacji wszystkich materiałów i akcesoriów wykorzystywanych do pakowania towarów,
 • odciążenie kręgosłupa pracownika w trakcie pakowania poprzez opcję regulacji wysokości blatu,
 • możliwość dopasowania parametrów stołu do indywidualnych wymagań użytkownika.

Stoły do pakowania przesyłek stanowią podstawowe wyposażenie wielu zakładów przemysłowych. Zapewniają one funkcjonalną przestrzeń, na której zmieści się pakowany przedmiot oraz wszystkie niezbędne materiały.

Jakie funkcje powinny mieć idealne stoły do pakowania przesyłek?

Stoły do pakowania przesyłek wyposaża się w różne udogodnienia, w zależności od wybranego modelu. Wśród popularnych akcesoriów można wyróżnić np. wysięgniki do montażu kamery, przegrody, półkę na drukarkę kodów kreskowych czy belki, dzięki którym można znacznie łatwiej rozciągać folię stretch. Inne elementy stosowane w stołach do pakowania przesyłek to:

 • belki na folię bąbelkową,
 • szuflady na klawiaturę,
 • uchwyty na worki z odpadami,
 • uchwyty na kuwety,
 • diody LED podświetlające najważniejsze części stołu,
 • uchwyty na monitor,
 • noże do cięcia folii,
 • półka na komputer.

W niektórych stołach do pakowania przesyłek umieszcza się też specjalne uchwyty na foliopaki, belki z możliwością regulacji wysokości pod wzrost danego użytkownika oraz stopki poziomujące. Dzięki tym elementom pakowanie jest łatwiejsze, a urządzenie może stać stabilnie w wybranej pozycji.

Idealny stół do pakowania paczek powinien być wyposażony we wszystkie funkcje, które są niezbędne na danym stanowisku. Użytkownicy mogą wybierać pomiędzy różnymi mechanizmami działania uchwytów, wysięgników i półek.

Współczesne stoły magazynowe do pakowania wyposaża się m.in. w specjalne zabezpieczenia, które zapobiegają wypadaniu przedmiotów, a także miejsce na drukarkę do kodów kreskowych dopasowane do jej wymiarów.

Mechanizmy stosowane w takich konstrukcjach są nieskomplikowane, co zmniejsza ich awaryjność i ułatwia ewentualne naprawy.

Gotowy stół do pakowania przesyłek

Na rynku znaleźć można zarówno meble na wymiar, jak i gotowy stół do pakowania paczek. Modele uniwersalne są zwykle dostępne szybciej, jednak często trudno dopasować je do indywidualnych potrzeb użytkownika. Jeśli zależy Ci na konkretnych funkcjach mebla, konieczne jest jego stworzenie na zamówienie.

Gotowe stoły do pakowania przesyłek zwykle wyposaża się w standardowe elementy. To belki pozwalające na umieszczenie folii stretch, a często także punkty, w których można umieścić drukarkę.

Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku modeli gotowych przestrzeń ta może być niedopasowana do wielkości urządzenia. W standardowych gotowych stołach znaleźć można często kilka haków, półek na drobne akcesoria czy nawet dodatkową rolkę na folię bąbelkową.

Zwykle stół obrotowy do pakowania wykonywany na zamówienie jest lepszym wyborem niż mebel gotowy. Możliwość dostosowania wszystkich parametrów konstrukcji do własnych potrzeb wpływa bowiem na zwiększenie funkcjonalności produktu.

Często jest to także jedyny sposób na to, by odpowiednio wkomponować stół w przestrzeń magazynową lub dostosować wielkość jego blatu do nietypowych, dużych przedmiotów.Udostępnij:
Optymalizacja procesu pakowania dzięki nowoczesnym stołom do pakowania przesyłek
Napisane przez
Poradnik Inżyniera
Co myślisz o tym artykule?
1 reakcja
love
1
like
0
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
 • Najnowsze komentarze
 • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022