Do czego służy sterylizator do wody? Dowiedz się, jak wybrać najlepszy
sterylizator do wody

Do czego służy sterylizator do wody? Dowiedz się, jak wybrać najlepszy

Woda – szczególnie ta, którą właściciele gospodarstw pozyskują ze studni – wymaga gruntownego przebadania. Test najczęściej wykazuje obecność niebezpiecznych mikroorganizmów, co oznacza konieczność ich likwidacji. Jednym z najczęściej wybieranych rozwiązań jest instalacja sterylizatora do wody. Jak działa to urządzenie i jak wybrać najlepsze? Odpowiadamy na te pytania w poniższym artykule.

Sterylizator do wody – poznaj jego zastosowanie

Nie od dziś wiadomo, że woda wodociągowa, zanim trafi do naszych kranów, jest oczyszczana w stacjach uzdatniania. Właściciele własnych ujęć muszą zadbać o to samodzielnie – ciecz studzienna może być niestabilna mikrobiologicznie i pełna bakterii. Chcąc je zlikwidować, należy przeprowadzić dezynfekcję, a konkretnie sterylizację promieniowaniem UV. To oznacza, że konieczny jest montaż sterylizatora do wody. To innowacyjne urządzenie emitujące szkodliwe dla bakterii i wirusów promieniowanie. Tym samym skutecznie usuwa z cieczy wszelkie mikroorganizmy.

Na uwagę zasługuje fakt, że działanie lampy nie wymaga zastosowania środków chemicznych. Dzięki temu zapach, smak i odczyn pH wody nie zmieniają się. Sterylizatory uznaje się za korzystne, wygodne i niedrogie w eksploatacji rozwiązanie.

Jak dopasować odpowiedni sterylizator UV?

Sterylizator do wody jest jednym z najbezpieczniejszych sposobów oczyszczania wody. Aby działał skutecznie i przyniósł oczekiwane efekty, warto się upewnić, że wybrane urządzenie ma odpowiednie parametry. Niezwykle istotny jest maksymalny przepływ wody, który wpływa na czas ekspozycji wody na promieniowanie UV. Aby oszacować tę wartość, należy wziąć pod uwagę ilość punktów czerpalnych wody i założyć, że woda zostanie odkręcona w nich w tym samym czasie. Kolejnym istotnym czynnikiem jest jej klarowność. Jeżeli zakładasz, że ciecz nie jest wystarczająco przejrzysta, zleć jej badanie w pobliskim laboratorium.

Pamiętaj także, że dezynfekcja powinna być ostatnim etapem uzdatniania wody. Warto mieć też na uwadze to, że wybrane urządzenie musi zapewnić właściwą dawkę promieniowania, by było skuteczne.

Jaki sterylizator do wody sprawdzi się najlepiej?

Rynek oferuje wiele rozwiązań w zakresie sterylizacji wody. Wybrane przez Ciebie urządzenie powinno być solidne, czyli wykonane z odpowiedniego materiału. Użytkownicy są zgodni – takie wymagania spełnia sterylizator do wody marki TMA. Urządzenia tego producenta są dostępne np. w e-sklepie TechCenter – w kategorii: https://techcenter.pl/pl/c/Dezynfekcja-wody/104 zebrano lampy przystosowane do pracy zarówno w pionie, jak i poziomie, niezawodne nawet w trudnych warunkach.

Jednym z ważniejszych elementów sterylizatora jest promiennik. W sprzęcie wspomnianej wyżej marki jego wymiana jest bezproblemowa i odbywa się bez użycia narzędzi. Lampa UV jest łatwa w obsłudze i nie wymaga konfiguracji. Wystarczy ją zainstalować i włączyć. Urządzenie jest wydajne i może pracować nawet w przypadku braku wody. Jeżeli poszukujesz skutecznego rozwiązania do małych instalacji, sterylizatory UV są bez wątpienia opcją szytą na miarę Twoich potrzeb.


Udostępnij:
Do czego służy sterylizator do wody? Dowiedz się, jak wybrać najlepszy
Napisane przez
Poradnik Inżyniera
Co myślisz o tym artykule?
1 reakcja
love
1
like
0
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022