Wyposażenie stanowisk pracy - artykuły BHP
pracownik przecinający stal szlifierką kątową bez osłony, Wyposażenie stanowisk pracy

Wyposażenie stanowisk pracy – gdzie znaleźć?

Planujesz zakup wyposażenia do swojej firmy? Nie zapomnij o niezbędnych środkach ochrony osobistej i artykułach BHP. W zależności od tego, w jakiej branży działa Twoje przedsiębiorstwo, przydadzą się różne elementy. Dowiedz się, gdzie znaleźć wysokiej jakości wyposażenie stanowisk pracy.

Artykuły BHP – niezbędne w każdej firmie

Jeśli prowadzisz firmę i zatrudniasz pracowników lub zlecasz wykonanie czynności, zapewnienie odpowiednich warunków bezpieczeństwa i higieny pracy jest Twoim obowiązkiem. Oprócz tego, że musisz przygotować oceny zagrożeń na konkretnych stanowiskach, jesteś zobowiązany do dostarczenia zatrudnionym artykułów ochrony osobistej i BHP. W zależności od branży, w której funkcjonuje Twoja firma, potrzebne będzie określone wyposażenie stanowisk pracy. Oto lista produktów, które znajdziesz w dobrych sklepach BHP, takich jak Internetowe Centrum Dystrybucji.

Apteczki i produkty do udzielania pierwszej pomocy

Każdy pracodawca powinien zapewnić apteczki w firmie. Do standardowych elementów, które znajdują się w nich, należą środki opatrunkowe, czyli plastry, opaski elastyczne, gazy, chusty trójkątne, kompresy, rękawiczki jednorazowe, nożyczki, produkty mocujące oraz koc ratunkowy. Natomiast w Internetowym Centrum Dystrybucji znajdziesz także wyposażenie stanowisk pracy ratowniczych, czyli:

 • defibrylatory AED,
 • sprzęt ratowniczy,
 • opatrunki i płuczki,
 • sprzęt szkoleniowy,
 • torby medyczne.

Popularny wybór wśród pracodawców stanowią także instrukcje i plakaty do punktów pierwszej pomocy i apteczek. Dzięki nim, gdy dojdzie do urazu czy skaleczenia, zatrudniony łatwiej skorzysta z opatrunków.

Środki ochrony osobistej

W zależności od warunków, jakie panują na stanowisku pracy, zatrudniający powinien zapewnić określone środki ochrony osobistej dla kadry. Zatem w przypadku wykrycia nadmiernego hałasu niezbędne będą wkładki przeciwhałasowe czy nauszniki. W przedsiębiorstwach spawalniczych konieczne jest zaopatrzenie operatorów w przyłbice lub osłony, które zapewnią ochronę przed poparzenie skóry twarzy, włosów i oczu. W lakierniach i miejscach o wysokim zapyleniu zastosowanie znajdą filtry i pochłaniacze, a także maski filtrujące. W przedsiębiorstwach budowlanych i wszędzie tam, gdzie zachodzi ryzyko upadku przedmiotów z wysokości, do obowiązkowego wyposażenia należą hełmy. W Internetowym Centrum Dystrybucyjnym znajdziesz zarówno produkty przemysłowe, jak i te przeznaczone do pracy a wysokości, w leśnictwie, odporne termicznie czy lekkie.

Odzież i obuwie ochronne oraz robocze

Jednym z podstawowych elementów wyposażenia stanowiska pracy jest zaopatrzenie zatrudnionego w odzież, rękawice i obuwie robocze. W zależności od warunków może okazać się niezbędny zakup butów z metalowym, wzmocnionym czubkiem. Ten element zapobiegnie przypadkowemu zmiażdżeniu stopy. Jest to produkt niezbędny w budownictwie, przemyśle ciężkim, logistyce czy przedsiębiorstwach produkcyjnych.

Odzież robocza pełni kilka funkcji. Przede wszystkim chroni pracownika przed zabrudzeniem czy poparzeniem. Ponadto jej wygląd wpływa na wizerunek firmy wśród kadry i klientów. Dobra odzież robocza powinna zatem charakteryzować się trwałością, zapewniać ochronę przed niebezpiecznymi warunkami na stanowisku i mieć atrakcyjny design. Warto zadbać także o komfort pracownika. Dlatego zainwestuj w ubrania robocze o ergonomicznym kroju, stworzone z przewiewnych materiałów. Wybierając takie produkty, zapewnisz kadrze wygodniejsze warunki pracy na co dzień.

Produkty zapewniające bezpieczeństwo – wyposażenie stanowisk pracy

Oprócz środków ochrony osobistej, apteczki i odzieży BHP, pracodawca powinien zadbać także o artykuły zapewniające bezpieczeństwo na stanowisku pracy. W sklepach takich jak Internetowe Centrum Dystrybucji znajdziesz:

 • detektory gazu,
 • alkomat,
 • maty ergonomiczne, antywstrząsowe, izolacyjne, higieniczne, antystatyczne, przemysłowe,
 • elementy ostrzegawczo-ochronne,
 • plakaty informacyjne,
 • oświetlenie,
 • gaśnice i sprzęt przeciwpożarowy,
 • natryski.

W zależności od panujących warunków należy wybrać odpowiednie produkty. Dzięki zastosowaniu takiego wyposażenia stanowiska pracy zapewnisz większe bezpieczeństwo kadrze.

Znaki BHP

Prawidłowe oznaczenie ścieżek ewakuacyjnych i stref z różnymi warunkami bezpieczeństwa jest Twoim obowiązkiem. Zadbaj o czytelne znaki BHP w swojej firmie.

Wymienione grupy produktów pozwalają na zapewnienie odpowiednich warunków na stanowisku pracy.

Gdzie kupić artykuły BHP?

Zastanawiasz się, gdzie zamówić niezbędne wyposażenie stanowiska pracy? Warto to zrobić w miejscu, które oferuje klientom niskie ceny i wysokiej jakości produkty. Ponadto wielu właścicieli firm szuka dostawców umożliwiających odroczoną płatność za zakupione artykuły BHP. Tym, którzy cyklicznie kupują te same produkty, przyda się funkcja odnawiania zamówień. Za takie udogodnienia klienci chwalą np. Internetowe Centrum Dystrybucji. Ponadto dzięki zamawianiu online artykułów BHP nie musisz tracić czasu na dojazd do sklepu i samodzielne poszukiwanie produktów. Wybór takiego sposobu na skompletowanie wyposażenia stanowiska pracy jest zatem wygodny i praktyczny.


Artykuł sponsorowany


Artykuły BHPWyposażenie stanowisk pracy
Udostępnij:
Wyposażenie stanowisk pracy – gdzie znaleźć?
Napisane przez
Poradnik Inżyniera
Co myślisz o tym artykule?
0 reakcji
love
0
like
0
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
 • Najnowsze komentarze
 • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022