Windy przemysłowe – dwusłupowe i czterosłupowe. Producent dostosuje konkretne rozwiązanie na potrzeby Twojego zakładu
windy przemysłowe

Windy przemysłowe – dwusłupowe i czterosłupowe. Producent dostosuje konkretne rozwiązanie na potrzeby Twojego zakładu

Systemy transportu wewnętrznego, szczególnie te w pełni zautomatyzowane, to znakomita inwestycja w zwiększenie wydajności zakładu produkcyjnego czy magazynu. Coraz więcej przedsiębiorstw rozważa wyposażenie swojego zaplecza w takie rozwiązania, które z jednej strony odciążają lub wręcz wyręczają pracowników, a z drugiej zwiększają poziom bezpieczeństwa i eliminują ryzyko przestojów w produkcji. Dobrym przykładem są tutaj windy przemysłowe – dwusłupowe i czterosłupowe. Producent takich wind może je perfekcyjnie dopasować do specyfiki konkretnego zakładu, o czym więcej przeczytasz w naszym artykule.

Co trzeba wiedzieć o windach przemysłowych?

Windy przemysłowe to ważne elementy systemu transportu wewnętrznego. Stosuje się je w zakładach wielopoziomowych lub o znacznej kubaturze, w których przemieszczanie różnego rodzaju towarów następuje w kierunku wertykalnym (góra-dół). Winda to urządzenie podnoszące, dzięki któremu transport materiałów, często o znacznej masie, przebiega o wiele szybciej i nie stanowi zagrożenia dla zdrowia pracowników.

Obecnie windy przemysłowe można znaleźć w zakładach działających w praktycznie wszystkich branżach, w tym produkcyjnej, magazynowej/logistycznej, wysyłkowej, e-commerce, meblowej, AGD i RTV czy spożywczej. To ogromne udogodnienie, zwłaszcza z punktu widzenia pracowników, którzy do tej pory musieli przenosić ciężkie towary przy pomocy wózków widłowych lub po prostu ręcznie.

Windy przemysłowe występują w różnych wariantach konstrukcyjnych. Podstawowy podział sprowadza się do wind dwusłupowych i czterosłupowych (chodzi o liczbę punktów stabilizujących konstrukcję), co zależy od przewidywanego sposobu eksploatacji windy – przede wszystkim masy transportowanych ładunków oraz miejsca zabudowy.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze windy przemysłowej?

Zamawiając windę przemysłową na potrzeby swojego zakładu warto się zastanowić nad ważnymi kwestiami, które mają bezpośredni wpływ na funkcjonalność urządzenia. Przykładowo: dobrym pomysłem będzie zakup windy z napędem elektrycznym połączonym z falownikiem, co gwarantuje płynny start i chroni napęd przed przeciążeniem.

Dodatkowo windy przemysłowe mogą być wyposażone w różnego rodzaju systemy pozycjonowania (w tym czujniki zbliżeniowe, szyny kodowe czy systemy laserowego pomiaru odległości), jak również w układ napędowy umieszczony w dowolnym miejscu na słupie (tzw. windy plecakowe).

Większość przedsiębiorców nie do końca wie, jaka winda przemysłowa sprawdzi się w ich zakładzie. Dlatego ważne jest, aby zdać się na fachowe doradztwo projektanta i producenta systemów transportu wewnętrznego, który przeanalizuje indywidualną sytuację klienta, oceni warunki środowiskowe panujące w danym zakładzie (m.in. ilość dostępnego miejsca) i na tej podstawie zaproponuje optymalne rozwiązania.

Doradztwo techniczne to kluczowy etap inwestycji w rozbudowę zakładu o systemy transportu wewnętrznego.

Którego producenta wind przemysłowych dwusłupowych i czterosłupowych wybrać?

Przy wyborze producenta wind przemysłowych zawsze warto się kierować jego doświadczeniem oraz zakresem oferty. Dobrze jest postawić na takie przedsiębiorstwo, które realizuje inwestycje na rzecz klientów w sposób kompleksowy, odpowiadając za każdy z etapów: doradztwo techniczne, zaprojektowanie i wyprodukowanie wind, dostarczenie ich do zakładu, montaż, uruchomienie, przeszkolenie pracowników, a ostatecznie także za serwisowanie urządzeń.

Znakomitą opinią wśród przedsiębiorców cieszy się spółka PROMUS Katowice, która od wielu lat specjalizuje się w produkcji konstrukcji stalowych oraz systemów transportowych na potrzeby zakładów przemysłowych. Z pełną ofertą PROMUS Katowice można się zapoznać na stronie https://www.promus.katowice.pl/.

Więcej o tym, dlaczego zaprojektowanie, wyprodukowanie i montaż wind przemysłowych warto powierzyć spółce PROMUS Katowice, przeczytasz na stronie https://www.promus.katowice.pl/artykuly/windy-przemyslowe-dwuslupowe-i-czteroslupowe-producent-dlaczego-warto-postawic-na-promus-katowice/.


Artykuł sponsorowany

windy przemysłowe
Udostępnij:
Windy przemysłowe – dwusłupowe i czterosłupowe. Producent dostosuje konkretne rozwiązanie na potrzeby Twojego zakładu
Napisane przez
Poradnik Inżyniera
Co myślisz o tym artykule?
1 reakcja
love
1
like
0
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022