Rodzaje wypożyczalni podnośników koszowych
wypożyczalni podnośników koszowych

Rodzaje wypożyczalni podnośników koszowych

Na rynku istnieje wiele wypożyczalni podnośników koszowych. Jednak zakres ich usług różni się pomiędzy sobą. Na co zwrócić uwagę dzwoniąc do takiej firmy? Jakiego produktu lub usługi można od nich oczekiwać?

Dostępny sprzęt

Im większa wypożyczalnia podnośników koszowych, tym więcej maszyn posiada w swojej oferty. To oznacza lepszy wybór sprzętu pod względem parametrów. Jednak ilość, to tylko jeden z aspektów, na który warto patrzeć. Poza nim trzeba wziąć pod uwagę rodzaj maszyn.

W pierwszej kolejności należy zapytać o system działania podnośnika koszowego. Czy jest on samojezdny? A może znajduje się na samochodzie? Te informacje zdecydowanie ułatwią wybór sprzętu pod względem jego gabarytów.

W drugim kroku można wziąć pod uwagę to, czy maszyna jest spalinowa, a może elektryczna. Wiadomość ta jest szczególnie przydatna, gdy działania mają odbyć się w zamkniętej przestrzeni, bez odpowiedniej wentylacji do wydalenia toksyn. Wtedy prace podnośnikiem koszowym mogą odbyć się tylko w wersji elektrycznej.

Skład usługi wynajmu podnośnika koszowego

Do wykonania Twojego zadania potrzebujesz podnośnika koszowego. To dzięki niemu możesz dostać się na wysokość, gdzie wykonasz przewidziane prace. Jednak zanim to nastąpi, warto pomyśleć o 2 rzeczach. Czy wypożyczalnia podnośników koszowych oferuje:

  1. Dostarczenie maszyny pod wskazany przez Ciebie adres

Jak wygląda kwestia dojazdu sprzętu na realizację? Czy musisz zrobić to na własną rękę? A może firma wynajmująca podnośnik koszowy dostarcza go pod wskazany adres?

  1. Operatora do obsługi maszyny

Jak przedstawia się zadanie w postaci rozłożenia podnośnika i manewrowania jego koszem? Czy na miejscu będzie dodatkowo operator z ramienia wypożyczalni? W przypadku jego braku, pamiętaj, że do sterowania obudowaną platformą maszyny trzeba posiadać stosowne uprawnienia UDT (Urzędu Dozoru Technicznego).

Niższa cena może oznaczać mniejszy zakres usługi

Dlatego zawsze należy zapytać o to, co wchodzi w skład usługi wynajmu podnośnika koszowego. Czasem niższa cena można oznaczać gorsze parametry maszyny, lub że sam będziesz musiał przywieźć sprzęt na plac robót. Najczęściej ma to miejsce w przypadku wersji samojezdnej sprzętu. Dodatkowo, mniejsze koszty wynikają też z braku operatora. Maszyną musisz wtedy sterować na własną rękę.

Wypożyczalnie podnośników koszowych różnią się pomiędzy sobą dostępnym sprzętem, ale także jego rodzajem i parametrami poszczególnych maszyn. Głównie z tego wynikają różnice w ich cenach. Jeszcze przed wynajmem maszyny, warto zorientować się, jak dokładnie wygląda usługa w wybranej przez Ciebie firmie.


udźwig kosza w podnośniku

EHC Karol Zagajewski
EHC Kraków


Zobacz też:

Specyfikacja techniczna żurawia samojezdnego – podwozie

Udźwig kosza – co powinieneś wiedzieć zanim zamówisz podnośnik koszowy?

Podnośnik koszowy – prace prawnie dozwolone i zabronione


Udostępnij:
Rodzaje wypożyczalni podnośników koszowych
Napisane przez
Poradnik Inżyniera
Co myślisz o tym artykule?
0 reakcji
love
0
like
0
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022