Jakościowe spawarki MIG/MAG i TIG – oto co oferują najlepsze maszyny dostępne na rynku!
spawarki MIG/MAG, spawanie, spawacz

Jakościowe spawarki MIG/MAG i TIG – oto co oferują najlepsze maszyny dostępne na rynku!

Metody MIG/MAG oraz TIG cieszą się wyjątkową popularnością w różnych procesach wykorzystujących spawanie elementów. Mogą być jeszcze bardziej wydajne i bezpieczne dzięki zastosowaniu nowoczesnych urządzeń. Sprawdźmy, co mają do zaoferowania profesjonalne maszyny!

Metoda MIG/MAG: zalety i zastosowanie

Dobór metody spawania dopasowanej zarówno do charakterystyki materiału, jak i przebiegu samego procesu technologicznego odgrywa niezwykle ważną rolę w zapewnieniu jakości produkcji, ale także optymalizacji związanych z nią kosztów. Co odróżnia metody MIG/MAG oraz TIG? Poniżej znajdziesz krótkie zestawienie.

Spawanie MIG/MAG, wykorzystujące elektrodę topliwą oraz gaz ochronny (obojętny w MIG, aktywny w MAG), charakteryzuje się sporą szybkością pracy i jest dobrym rozwiązaniem w przypadku masowej produkcji oraz spawania grubych materiałów.

Metoda MAG dobrze sprawdza się w spawaniu stali, a MIG można wykorzystywać podczas pracy z metalami nieżelaznymi. Oferuje więc sporą uniwersalność. Przy tym jest to metoda nieco mniej wymagająca pod względem umiejętności spawacza, co także pozostaje nie bez znaczenia w wielu procesach, w tym tych prowadzonych na szerszą skalę.

Co wyróżnia spawanie TIG?

Spawanie TIG polega na użyciu nietopliwej elektrody wolframowej i gazu obojętnego (np. argonu). Zapewnia wysoką precyzję i jakość spoiny. Jest preferowane w przypadku cienkich materiałów i precyzyjnych prac, gdzie ważna jest estetyka.

Znajduje bardzo szerokie zastosowanie w spawaniu stali (zarówno nisko, jak i wysokostopowych), a także metali nieżelaznych, w tym spawaniu aluminium, miedzi, magnezu wraz z ich stopami. To wobec tego również bardzo uniwersalna metoda, jednak wymaga nieco większych umiejętności spawacza.

Jak wybrać odpowiednią spawarkę?

Niezależnie od tego, czy potrzebujesz migomatu (jak określa się spawarki umożliwiające spawanie metodami MIG i MAG), czy spawarki TIG, pewne jest jedno: musisz postawić na jakość i sprawdzone rozwiązania. W ofercie Cloos znajdziesz wszystko, co niezbędne, do kompleksowego wyposażenia stanowiska i rozwoju możliwości firmy, więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.cloos.pl/.

Na co zwrócić uwagę? Poza wykorzystywaną technologią jedną z najważniejszych informacji jest moc i wydajność urządzeń. Muszą być dostosowane do grubości i rodzaju spawanych materiałów i przebiegu procesów zachodzących w zakładzie. W każdym przypadku najważniejszą kwestią jest bezpieczeństwo użytkowania, dlatego zawsze wybieraj urządzenia certyfikowane, z odpowiednimi mechanizmami i funkcjami zapobiegającymi wypadkom.

Innym istotnym aspektem jest mobilność: bardzo często kompaktowe spawarki, które można w łatwy sposób przenosić na przykład pomiędzy stanowiskami, znacząco ułatwiają obsługę. Zwłaszcza jeśli planujesz spawać w różnych lokalizacjach.

Większe możliwości dzięki automatyzacji spawania

Automatyzacja i robotyzacja procesów spawalniczych otwierają zupełnie nowe możliwości dla zakładów specjalizujących się w pracach produkcyjnych. Znacząco zwiększają efektywność i rentowność produkcji, a przy tym pozwalają zadbać o bezpieczeństwo pracy.

Implementacja zaawansowanych systemów łączących spawarki z robotami spawalniczymi pozwala na dalszą automatyzację procesów. Dzięki precyzyjnemu kontrolowaniu parametrów spawania coboty zapewniają wysoką jakość połączeń, minimalizując ryzyko błędów i poprawiając standardy bezpieczeństwa. Wdrożenie takich rozwiązań pozwala na osiągnięcie większej efektywności produkcji i długofalowych oszczędności. Procesy spawalnicze stają się natomiast elastyczniejsze i mniej czasochłonne.


Artykuł sponsorowany


spawarki MIG/MAG
Udostępnij:
Jakościowe spawarki MIG/MAG i TIG – oto co oferują najlepsze maszyny dostępne na rynku!
Napisane przez
Poradnik Inżyniera
Co myślisz o tym artykule?
0 reakcji
love
0
like
0
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022