Dobra wiertarka słupowa dla profesjonalistów i amatorów
wiertarka słupowa

Dobra wiertarka słupowa dla profesjonalistów i amatorów

Wiertarka słupowa spełniać będzie swoje zadania tylko wtedy, gdy wykonana będzie z wysokiej jakości materiałów i niezawodnych podzespołów. Najbezpieczniejszym wyborem są oryginalne maszyny od renomowanych producentów, które są gwarancją niezawodności i długiej żywotności.

Dlaczego warto postawić na markowy sprzęt?

Markowe wiertarki słupowe doskonale sprawdzą się nawet przy bardzo intensywnym użytkowaniu. Dobry sprzęt nie traci nic ze swojej funkcjonalności, a co najważniejsze gwarantuje ciągłość pracy. Jest to najlepszy wybór dla osób, które zwracają szczególną uwagę na wysoką jakość obrabianych materiałów.

Nowoczesna wiertarka słupowa jest dobrym wyborem nie tylko dla zakładów rzemieślniczych, ale również dla hobbistycznych majsterkowiczów. Ciekawym wyborem są modele wyposażone dodatkowo w bezstopniową regulację obrotów. Do wyboru jest także klasyczna wiertarka, która wyposażona jest w przełącznik zmiany biegu (lewo/prawo).

Czym wyróżnia się dobra wiertarka słupowa?

Porządna wiertarka słupowa koniecznie musi posiadać dość wysoki moment obrotowy (nawet przy bardzo niskich prędkościach obrotowych silnika). W dużej mierze to właśnie od tego parametru zależy komfort i wydajność pracy.

Pamiętać należy także o tym, aby zwrócić szczególną uwagę na stół roboczy, który zazwyczaj dołączany jest przez producentów do zestawu. Stoły wbrew pozorom różnią się między sobą nie tylko wielkością, ale również możliwością obrotu w szerokim zakresie.

Funkcjonalność wiertarki słupowej

Producenci chcą przyciągnąć do siebie szerokie grono potencjalnych klientów, dlatego też co roku pojawiają się nowe wiertarki słupowe. Na półkach sklepowych znaleźć można między innymi modele z funkcją gwintowania, bezstopniową przekładnią albo niezawodnym napędem pasowym.

Kluczem do sukcesu jest to, aby dobrać odpowiedni sprzęt dla siebie pod kątem maksymalnej średnicy nawierceń. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, aby zwrócić uwagę na system chłodzenia. Osoby, które długo korzystać będą z maszyny, powinny w szczególności zadbać o temperaturę sprzętu. Na samym końcu warto wspomnieć o dodatkowych zabezpieczeniach, których głównym zadaniem jest ochrona operatora. Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto wybrać modele wyposażone w osłonę z regulacją wysokości.


Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z TOP Poręba


Udostępnij:
Dobra wiertarka słupowa dla profesjonalistów i amatorów
Napisane przez
Poradnik Inżyniera
Co myślisz o tym artykule?
1 reakcja
love
0
like
1
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022