Dlaczego Twoja firma potrzebuje strony internetowej?
komputer, kawa, i drewniane biurko

Dlaczego Twoja firma potrzebuje strony internetowej?

Wiele firm ogranicza dziś swój marketing internetowy do mediów społecznościowych – to błąd. Twoi potencjalni klienci z pewnością spędzają dużo czasu na facebooku i instagramie, tam z pewnością najłatwiej Ci będzie nawiązać z nimi komunikację, ale jeśli chcesz zadbać o profesjonalny wizerunek swojej firmy w ich oczach, poza profilami w social mediach potrzebna Ci także strona WWW.

Jakie korzyści przynosi firmowa strona internetowa?

Internauta, który pierwszy raz słyszy o jakiejś firmie i chce dowiedzieć się o niej więcej, w pierwszej kolejności szuka jej oficjalnej strony internetowej, dopiero potem zagląda na jej konta w mediach społecznościowych. Strona WWW jest zawsze pierwszym, a przez to najważniejszym kanałem kontaktu z potencjalnym klientem oraz głównym źródłem informacji o firmie i jej ofercie, dlatego postrzega się ją jako swego rodzaju wizytówkę. Jeśli zadbasz o to, by na tej wizytówce prezentować się profesjonalnie i atrakcyjnie, to tak właśnie będą Cię widzieć Twoi odbiorcy. Ale firmowa strona internetowa przynosi nie tylko korzyści wizerunkowe. Dzięki niej możesz zyskać też szansę na rozbudowę swojej działalności, na przykład rozszerzenie sprzedaży stacjonarnej o sprzedaż online i to bardzo niskim kosztem, ponieważ sklep internetowy generuje znacznie mniej wydatków niż sklep konwencjonalny.

Jak powinna wyglądać strona WWW Twojej firmy?

Aby firmowa strona internetowa spełniała swoją funkcję użytkową, musi się dobrze prezentować. Zaprojektuj więc ją zgodnie z obowiązującymi trendami, zarówno w dziedzinie grafiki, jak i techniki, zadbaj o czytelność treści i intuicyjną nawigację, nie zapomnij również o module responsywności, który pozwoli ją bezproblemowo wyświetlać na urządzeniach z ekranami różnej wielkości. Ważny jest także sam sposób działania strony – użytkownicy na pewno zwrócą uwagę na to, czy szybko się ładuje i nie pokazuje komunikatów o błędach. Obowiązkowo zadbaj też o bezpieczeństwo jej użytkowania, instalując certyfikat szyfrujący połączenia z serwerem. Jeśli nie umiesz zrobić tego wszystkiego samodzielnie, poproś o wsparcie specjalistów, na przykład z agencji interaktywnej Alterpage.pl. Oni chętnie Ci pomogą.


Artykuł partnera

strona www
Udostępnij:
Dlaczego Twoja firma potrzebuje strony internetowej?
Napisane przez
Poradnik Inżyniera
Co myślisz o tym artykule?
0 reakcji
love
0
like
0
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022