Czy stanowisko operatora podnośnika koszowego jest dla Ciebie? Sprawdź teraz!
operator podnośnika koszowego, praca operatora podnosnika

Czy stanowisko operatora podnośnika koszowego jest dla Ciebie? Sprawdź teraz!

Podnośniki koszowe, to maszyny wspomagające wykonywanie prac na wysokościach w różnych branżach. Ze względu na specyfikę tych robót, konieczne jest zachowanie szczególnej ostrożności. Dlatego to istotne, aby za ich obsługę odpowiedzialna była osoba z odpowiednimi uprawnieniami. W tym przypadku, Operator odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu bezpiecznego i efektywnego wykonywania zadań. Zobacz, czy praca na tym stanowisku, jest dla Ciebie.

Zakres obowiązków Operatora podnośnika

Operator podnośnika koszowego, jak sama nazwa wskazuje, wykonuje szereg czynności związanych z obsługą maszyny. Należy do nich przede wszystkim:

  • Zabezpieczenie miejsca realizacji, które obejmuje sprawdzenie stabilności podłoża, identyfikację potencjalnych zagrożeń oraz odpowiednie oznakowanie obszaru działań.
  • Przygotowywanie maszyny do pracy, związane z właściwym rozstawieniem podpór i wypoziomowaniem.
  • Sterowanie, czyli precyzyjne manewrowanie ramieniem podnośnika, zapewniając bezpieczne i efektywne przemieszczanie się w pionie i poziomie.
  • Kontrolowanie stanu technicznego, co dotyczy identyfikacji ewentualnych usterek, które należy zgłosić.

Dodatkowo, po zakończeniu zlecenia, odpowiedzialny jest również za sporządzenie raportu z wykonanej pracy.

Realizacje z podnośnikiem koszowym

Praca na stanowisku Operatora podnośnika koszowego z pewnością jest bardzo zróżnicowana. Wszystko dlatego, że tego typu maszyny wykorzystywane są w różnych branżach. Zdarzają się takie okresy, gdy codziennie odbywają się zupełnie inne realizacje.

Jednego dnia możesz jechać na budowę, wtedy ważne abyś był wyposażony w pełny zestaw BHP – buty, kask i kamizelkę odblaskową. Natomiast już kolejne zlecenie możesz otrzymać na planie filmowym. Te realizacje Operatorzy najczęściej sobie chwalą, bo mogą podglądać kulisy kręcenia filmu, zanim ten pojawi się w kinach.

Dobry Operator, czyli jaki?

Wykonując pracę operatora, istotne jest, żebyś stale pogłębiał swoją wiedzę. Zwłaszcza na temat maszyny i jej funkcjonowania. Dzięki temu będziesz najlepszy w swoim fachu.
Pracując na tym stanowisku, powinieneś być także cierpliwy. Czasami zdarzają się realizacje, które trwają kilka dobrych godzin, gdzie musisz sterować w pozycji stojącej.

Jednocześnie należy wykazywać się także odpowiedzialnością. Pamiętaj, że na zleceniach sterujesz podnośnikiem, w którego koszu znajdują się ludzie. Istotne jest zatem zachowanie wszelkich środków ostrożności. Z uwagi na specyfikę robót, powinieneś dbać o to, żeby w miejscu pracy przestrzegane były wszelkie zasady bezpieczeństwa, zgodne z normami BHP.

Teraz już wiesz, czy praca na stanowisku Operatora podnośnika koszowego, jest dla Ciebie. Jeśli posiadasz odpowiednie uprawnienia i kwalifikacje, potwierdzone zdanym egzaminem, to śmiało możesz zacząć swoje działania na wysokościach! Powodzenia!

Czynności zabronione z podnośnika koszowego

EHC Karol Zagajewski
EHC Kraków

operator podnośnika koszowego
Udostępnij:
Czy stanowisko operatora podnośnika koszowego jest dla Ciebie? Sprawdź teraz!
Napisane przez
Karol Zagajewski
Co myślisz o tym artykule?
1 reakcja
love
0
like
1
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022