Szafa sterownicza przepompowni ścieków
mężczyzna w białym kasku z tabletem przy szafie sterowniczej

Szafa sterownicza przepompowni ścieków – to musisz o niej wiedzieć

Planujesz budowę domu i prawdopodobnie będziesz musiał zainstalować własną przydomową przepompownię ścieków? Nie zapomnij, że w takiej sytuacji przyda Ci się odpowiednia szafa sterownicza. Jak działa takie urządzenie i co warto o nim wiedzieć? Podpowiadamy!

Szafa sterownicza przepompowni ścieków – dlaczego jest taka ważna?

Zastanawiasz się, dlaczego szafa sterownicza przepompowni ścieków to w Twoim przypadku absolutnie niezbędne urządzenie? Otóż każda przepompownia ścieków opiera swoje działanie na pompach. Te natomiast są sterowane przez sondy pływakowe, konduktometryczne, hydrostatyczne czy ultradźwiękowe. Do prawidłowego działania wszystkich urządzeń w przepompowni niezbędna jest szafa sterownicza. Niezależnie od tego bardzo ważne jest zaopatrzenie się w wysokiej jakości szafę sterowniczą. Skutecznie zabezpieczy ona Twoje pompy przed suchobiegiem, zwarciem, przeciążeniem czy brakiem fazy zasilającej. Co ważne, od razu poinformują Cię o ewentualnej awarii.

Gdzie kupić szafę sterowniczą do przepompowni ścieków?

Nie wiesz, gdzie kupić szafę sterowniczą do przepompowni ścieków? Warto zapoznać się z ofertą sklepu internetowego https://sklep-prawm.pl/szafy-sterownicze-do-studni-glebinowych, gdzie znajdziesz różne modele szaf w zależności od Twoich potrzeb. Dostępne są m.in. szafy wiszące, jak i z fundamentem do wkopania. Jeżeli potrzebujesz prostej szafy, wybierz PJ4, która dostępna jest w wersji jedno- i trójfazowej. Wybór zależy także od tego, na ilu pompach bazuje Twoja przepompownia. W przypadku jednej pompy sprawdzi się model PJ1-SH albo PJ1-SP. Natomiast do dwupompowych przepompowni idealna będzie wisząca szafa PD1-SH lub PD1-SP. Jeśli preferujesz szafę z fundamentem, doskonałym wyborem będzie PD2-SP.

Dlaczego warto wybrać szafy sterownicze PRAWM?

Chcesz wiedzieć, dlaczego warto wybrać szafę sterowniczą do przepompowni ścieków z oferty sklepu PRAWM? Istotne jest to, że są one solidne wykonane z wysokiej jakości materiałów. Poza tym bazują na nowoczesnym oprogramowaniu. Co ważne, do ich obsługi nie potrzeba specjalnych uprawnień i jest ona naprawdę intuicyjna. Warto także wiedzieć, że mają one tryb automatyczny i ręczny. Ten pierwszy stwarza bardzo dużo możliwości, np. mierzenie poziomu ścieków i wyłączanie pompy, gdy będzie on zbyt niski.

Bez wątpienia szafa sterownicza to niezbędne urządzenie do przepompowni  ścieków. Dzięki niej będziesz bezobsługowo sterować pompami i uchronisz je m.in. przed suchobiegiem.


Artykuł zewnętrzny

przepomopownia ściekówszafa sterownicza
Udostępnij:
Szafa sterownicza przepompowni ścieków – to musisz o niej wiedzieć
Napisane przez
Poradnik Inżyniera
Co myślisz o tym artykule?
1 reakcja
love
0
like
0
so-so
0
weakly
1
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022