Programy szkoleniowe i certyfikacyjne IPC w ofercie PB Training
Szkolenia IPC

Programy szkoleniowe i certyfikacyjne IPC w ofercie PB Training

Na efektywność funkcjonowania praktycznie każdej firmy prowadzącej działalność w branży elektronicznej wpływa wiele zróżnicowanych czynników, wśród których na pierwszy plan wysuwają się kompetencje zawodowe zatrudnionych pracowników i ich przygotowanie do wykonywania swoich obowiązków zawodowych. Elektronika należy bowiem do grupy branż, w których mamy do czynienia z nieustannym postępem technologicznym, w wyniku czego stają się dostępne nie tylko coraz bardziej zaawansowane technicznie rozwiązania i urządzenia – modyfikacjom i optymalizacji ulegają również standardy oraz metody pracy. Międzynarodowe normy IPC są odzwierciedleniem tego faktu. Opracowano je specjalnie z myślą o tym, by ujednolicić standardy pracy stosowane przez producentów z branży elektronicznej na całym świecie. Szkolenia IPC u autoryzowanego partnera pozwalają wdrożyć te normy do codziennej pracy i praktyki zawodowej, co przekłada się na poprawę efektywności działania firmy. Jednym z dwóch autoryzowanych przez IPC w naszym kraju podmiotów jest polska firma szkoleniowa PB Training, wydzielona struktura PB Technik – jednego z najbardziej uznanych na rynku krajowym i zagranicznym dostawców najwyższej klasy rozwiązań dla branży elektronicznej.

Szkolenia IPC – co dają?

IPC to jeden z najpowszechniej wykorzystywanych na świecie zespołów norm i standardów stosowanych przez firmy produkcyjne z branży elektronicznej. Normy te zostały celowo stworzone jako uniwersalne standardy pracy i produkcji, możliwe do wdrożenia bez większych problemów przez praktycznie każdego producenta elektroniki.

Co bardzo ważne, prawidłowo zaimplementowane standardy i normy IPC znacząco ułatwiają komunikację pomiędzy zamawiającym a producentem i wskazanie konkretnych norm, zgodnie z którymi przebiegał proces produkcji poszczególnych podzespołów czy komponentów.

Szkolenia IPC prowadzone przez specjalistów PB Training pozwalają pracownikom z branży elektronicznej poszerzyć już posiadaną wiedzę o aktualne informacje co do metod i standardów wytwarzania elektroniki.

Jakie szkolenia IPC są dostępne w PB Training?

Szkolenia IPC prowadzone przez specjalistów PB Training pozwalają zapoznać się z najnowszymi rewizjami obowiązujących aktualnie standardów IPC i zdobyć uprawnienia Certyfikowanego Specjalisty IPC lub Certyfikowanego Trenera IPC, zależnie od wybranej opcji. Dla zainteresowanych są także dostępne autorskie szkolenia w zakresie przygotowania do pełnienia funkcji Operatora ESD.

Aktualnie dostępne w PB Training szkolenia IPC to:

  • IPC A-600 – dopuszczalność płyt drukowanych
  • IPC A-610 – dopuszczalność zespołów elektronicznych
  • IPC/WHMA-A-620 – wymagania i akceptacja dla kabli oraz wiązek przewodów
  • IPC 7711/7721 – poprawki, modyfikacja i naprawa zespołów elektronicznych
  • IPC J-STD-001 – wymagania dla lutowanych zespołów elektrycznych i elektronicznych
  • IPC J-STD-001 SPACE – wymagania dla lutowanych zespołów elektrycznych i elektronicznych z uwzględnieniem sprzętu elektronicznego do zastosowań kosmicznych.

W oparciu o aktualne potrzeby i oczekiwania polskich firm z branży elektronicznej katalog dostępnych w PB Training szkoleń jest nieustannie uzupełniany i rozszerzany o kolejne pozycje. Sprawdź aktualną ofertę szkoleń: https://pbtraining.com.pl/pl/szkolenia

Specjalista IPC

Certyfikat Specjalisty IPC w zakresie danej normy IPC stanowi honorowane międzynarodowo potwierdzenie kompetencji zawodowych posiadacza tego certyfikatu. Specjalista IPC musi po upływie 2 lat od daty wydania certyfikatu dokonać recertyfikacji, aby zachować swoje uprawnienia.

Trener IPC

Certyfikat Trenera IPC uzyskany dla konkretnej normy IPC pozwala prowadzić szkolenia pracowników w zakresie tej właśnie normy, przy czym Trener IPC może szkolić także Specjalistów IPC. Certyfikowany Trener IPC zachowuje swoje uprawnienia przez 2 lata od daty wydania certyfikatu, a po upływie tego czasu wymagana jest recertyfikacja. Można ją przeprowadzić w Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym IPC PB Technik.

Operator ESD

PB Training dostępne jest także autorskie szkolenie, pozwalające zapoznać się z teoretyczną i praktyczną wiedzą wymaganą od pracowników pełniących funkcję Operatora ESD w firmach z sektora elektronicznego lub elektroenergetycznego. W zakres szkolenia wchodzą m.in. zagadnienia związane z zapobieganiem zagrożeniom wywoływanym przez wyładowania ESD, specyfiką pracy w strefach EPA czy z efektywnymi metodami ochrony przed wyładowaniami elektrostatycznymi.

PB Training – autoryzowane Centrum Szkoleniowe IPC

Wszystkie szkolenia IPC dostępne w bieżącej ofercie PB Training odbywają się w nowoczesnym, Autoryzowanym Centrum Szkoleniowym IPC, należącym do PB Technik. To jedna z najlepiej wyposażonych placówek tego typu w Polsce, pozwalająca prowadzić szkolenia z norm IPC dla grup dowolnej wielkości – od kilku osób aż po zespoły kilkudziesięcioosobowe. Dzięki wyposażeniu stanowisk szkoleniowych w najnowocześniejsze urządzenia do montażu i demontażu, narzędzia, wyciągi oraz zabezpieczenia antystatyczne szkolenia przebiegają w komfortowych warunkach. 

W razie potrzeby istnieje także możliwość prowadzenia szkoleń w lokalizacji wskazanej przez osobę zamawiającą szkolenie grupowe. Warunkiem koniecznym jest w takim przypadku, aby docelowa lokalizacja spełniała wymagania techniczne niezbędne do przeprowadzenia szkolenia. 

Doskonale przygotowana merytorycznie i dydaktycznie kadra szkoleniowa, przekazująca uczestnikom kursów praktyczną wiedzę niedostępną nigdzie indziej to kolejny niezaprzeczalny atut szkoleń IPC w PB Training.

Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej PB Training pod adresem https://pbtraining.com.pl i zapoznania się z pełną ofertą szkoleniową firmy w zakresie certyfikacji IPC.


Artykuł sponsorowany


Zobacz też:

Czym jest i jak działa TRIODA MOCY?

Udostępnij:
Programy szkoleniowe i certyfikacyjne IPC w ofercie PB Training
Napisane przez
Poradnik Inżyniera
Co myślisz o tym artykule?
0 reakcji
love
0
like
0
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022