Profesjonalne odzyskiwanie danych
odzyskiwanie danych, dysk twardy od komputera leżący na blacie

Firma odzyskująca dane – jak wybrać?

Kiedy tracimy dostęp do ważnych danych z powodu awarii sprzętu, uszkodzenia nośnika czy przypadkowego usunięcia, warto sięgnąć po pomoc specjalistów. W wielu przypadkach odzyskanie części lub wszystkich danych jest możliwe!

Współczesny człowiek coraz więcej danych przechowuje cyfrowo. To bezpieczne i bardzo wygodne. Przypadkowe zalanie sprzętu, mechaniczne uszkodzenie nośnika pamięci, sformatowanie dysku… To losowe zdarzenia, które sprawiają, że Twoje dane czy zdjęcia są zagrożone. Nie próbuj odzyskiwać danych na własną rękę, korzystając z niesprawdzonych sposobów, które podpowiada Ci wujek Google! Oddaj sprzęt w ręce profesjonalistów!

Sprawdź, jak wybrać firmę specjalizującą się w odzyskiwaniu danych z dysków i telefonów.

Doświadczenie i opinie

Jednym z najważniejszych czynników, na które warto zwrócić uwagę, jest doświadczenie firmy odzyskującej dane. Wybierając firmę, zwróć uwagę na to, ile lat działa w branży i ilu klientom w tym czasie pomogła. Jeśli usługodawca posiada bogate portfolio współprac z różnymi branżami – prawdopodobieństwo odzyskania danych z różnych nośników jest większe.

Sprawdź referencje i opinie o usługach danej firmy. To najlepszy sposób, aby ocenić jakość usług danej firmy odzyskującej dane. Szukaj opinii na niezależnych platformach, takich jak fora internetowe czy portale społecznościowe. Czytając opinie, dowiesz się, jakie są doświadczenia innych osób i czy firma rzeczywiście dostarcza skuteczne i profesjonalne usługi.

Kompletność usług i cennik

Odzyskiwanie danych może obejmować różne nośniki, takie jak dyski twarde, dyski zewnętrzne, tzw. pamięci flash, karty SSD czy nawet serwery. Przed wyborem firmy, upewnij się, że oferuje ona kompleksową gamę usług obejmującą zarówno szczegółową diagnostykę, jak i samo odzyskiwania danych. Tylko w ten sposób możesz mieć pewność, że firma będzie w stanie sprostać Twoim konkretnym potrzebom.

Sprawdź, czy na stronie firmy, którą typujesz do odzyskania danych z Twojego urządzenia znajduje się szczegółowy cennik. W cenniku powinny być wyszczególnione różne rodzaje urządzeń i nośników danych (np. dyski, dyski twarde, kart pamięci SD, pendrive, macierze RAID) oraz różne rodzaje uszkodzeń (np. uszkodzenia fizyczne, logiczne). W cenniku mogą być wskazane koszty diagnozy oraz ceny usług (najczęściej w opcji „od”).

Metodologia, technologia i bezpieczeństwo

Profesjonalne odzyskiwanie danych wymaga dostępu do nowoczesnego sprzętu i oprogramowania oraz innowacyjnych laboratoriów. Jeśli firma, której chcesz zlecić odzyskanie danych z androida czy uszkodzonego dysku posiada własne sprzęty i laboratorium – szanse na skuteczne i bezpieczne odzyskanie danych znacząco rosną.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji weź pod lupę procedury stosowane przez usługodawcę. Powinny być zgodne z aktualnym Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady UE w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych i ich swobodnych przepływem.

Jaką firmę zatem wybrać?

Wybierz firmę, która posiada długoletnie doświadczenie w branży, oferuje kompleksowe usługi odzyskiwania danych z różnych nośników i urządzeń, posiada pozytywne opinie od zadowolonych klientów oraz wykorzystuje zaawansowane metody i technologie. Pamiętaj, że odzyskiwanie danych to proces, który wymaga zaufania do specjalistów, dlatego warto wybrać firmę o solidnej reputacji i profesjonalnym podejściu.

Przykład firmy specjalizującej się w odzyskiwaniu danych? Avida to firma działająca w branży od lat i oferująca najwyższej jakości kompleksowe usługi odzyskiwania danych z różnych nośników. Avida oferuje między innymi darmowy odbiór nośnika od klientów z całej Polski (wystarczy wypełnić formularz na stronie, by zamówić bezpłatnego kuriera) oraz darmową diagnozę dysków i innych nośników, która nie zobowiązuje Cię do zamówienia usługi odzyskiwania danych.

Profesjonalne odzyskiwanie danych przez firmę Avidata to gwarancja solidności oraz bezpieczeństwa Twoich danych na każdym etapie diagnozowania i odzyskiwania informacji z nośników. Sprawdź ofertę firmy!


Artykuł partnera

odzyskiwanie danych
Udostępnij:
Firma odzyskująca dane – jak wybrać?
Napisane przez
Poradnik Inżyniera
Co myślisz o tym artykule?
0 reakcji
love
0
like
0
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022