Montaż i użycie wyciągarek samochodowych
wciągarka samochodowa w kolorze szarym zamontowana do zderzaka samochodu, lina stalowa wciągarki,

Praca w trudnym terenie? Poczuj się bezpiecznie z wyciągarką samochodową

Wiele prac inżynierskich wymaga dojechania w określone miejsce, by osobiście wykonać część prac terenowych. Nie wszędzie jednak prowadzą wygodne, asfaltowe drogi. Nieraz konieczne jest przejechanie leśnymi przejazdami, pełnymi błota i pułapek na nietutejszych kierowców. Zakopanie się w takim miejscu przysparza wielu kłopotów, których możesz się łatwo pozbyć. Wystarczy zamontować w pojeździe wyciągarkę samochodową.

Rodzaje wyciągarek samochodowych

Zastanawiając się nad kupnem wyciągarki, należy zdecydować się na jeden z czterech dostępnych napędów:

  • Wyciągarka elektryczna jest z pewnością najbardziej popularna. Zasilana jest prądem z akumulatora pojazdu. W niektórych autach terenowych wykorzystuje się system dwóch akumulatorów: jeden zapewnia zasilanie podstawowych urządzeń pojazdu, natomiast drugi służy do napędzania elementów dodatkowych, takich jak wyciągarki elektryczne.
  • Niezawodnym i bardzo trwałym rozwiązaniem są wyciągarki hydrauliczne. Wiąże się to z podłączeniem dodatkowej pompy hydraulicznej (ewentualnie podłączenie się do układu wspomagania kierownicy). Oznacza to większe koszty i trudności z instalacją.
  • Wyciągarki mechaniczne podłącza się do reduktora lub skrzyni biegów, co pozwala przenieść napęd bezpośrednio z silnika samochodu. Takie rozwiązanie jest bardzo popularne wśród off-roadowców.
  • Ostatnim typem jest wyciągarka ręczna, nie montowana na samym pojeździe, ale podczepiana w razie potrzeby. Jej działanie opiera się na sile mięśni, więc jej obsługa wymaga sporych nakładów pracy.

W zależności od wyboru typu wyciągarki samochodowej, inny będzie sposób montażu. Na stronie strefa998.pl znaleźć można przykłady najpopularniejszych wyciągarek, stosowanych w jednostkach straży pożarnej. Wyróżniają się one wytrzymałością i bezawaryjnością. Więcej o budowie oraz działaniu tych urządzeń możesz znaleźć na stronach motoryzacyjnych.

Bezpieczne korzystanie z wyciągarek samochodowych

Siły towarzyszące działaniu wyciągarki samochodowej są bardzo duże. Z tego powodu należy liczyć się z ryzykiem awarii, a co za tym idzie, zagrożeniu dla zdrowia, a nawet życia osób w pobliżu. Dlatego też zawsze zadbaj o to, by w czasie wyciągania samochodu w okolicy nie kręciły się przypadkowe osoby. Warto posiadać odpowiedni, wytrzymały strój, a przynajmniej mocne rękawice robocze. Zachowuj także szczególną ostrożność w czasie pracy urządzenia. W końcu warto postawić na trwałe modele o niskiej awaryjności, które znajdziesz na stronie strefa998.pl. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko awarii.


Artykuł sponsorowany


Udostępnij:
Praca w trudnym terenie? Poczuj się bezpiecznie z wyciągarką samochodową
Napisane przez
Poradnik Inżyniera
Co myślisz o tym artykule?
0 reakcji
love
0
like
0
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022