Oświetlenie samochodu - jakie żarówki wybrać do auta?
kolorowe żarówki stosowane do oświetlenia samochodu

Oświetlenie samochodu – na co zwrócić uwagę podczas doboru żarówek do swojego auta

Każdy kierowca powinien zdawać sobie sprawę z tego, jak ważne jest dobrej jakości oświetlenie samochodu. Żarówki stosowane w aucie powinny być wytrzymałe, odporne na wstrząsy oraz idealnie dopasowane. Wszystko po to, aby zadbać o bezpieczeństwo swoje oraz innych uczestników ruchu drogowego. W tym artykule sprawdzimy, co wziąć pod uwagę podczas doboru żarówek oraz to, czy oświetlenie LED do samochodu będzie dobrym zakupem.

Oświetlenie – jeden z najważniejszych systemów w samochodzie 

Bez dwóch zdań oświetlenie stanowi jeden z najważniejszych systemów w samochodzie. Zewnętrzne żarówki oświetlają nam drogę w warunkach zaciemnienia oraz sprawiają, że auto przez nas kierowane jest widoczne z daleka dla innych kierowców, rowerzystów, pieszych czy też dzikich zwierząt. Dobrej jakości żarówki sprawią, że codzienna jazda będzie bardziej komfortowa i bezpieczniejsza. 

Znaczenie ma również oświetlenie wewnętrzne. Dzięki niemu w trakcie jazdy czujemy się lepiej, redukujemy zmęczenie, a nasi pasażerowie mogą wykonywać wiele czynności bez powodowania niepotrzebnego zamieszania w kabinie auta. W związku z tym przed zakupem żarówek do samochodów, warto wziąć pod uwagę kilka kluczowych kwestii. Dzięki temu dokonasz właściwego wyboru, a zakupione oświetlenie zachowa swoją wydajność i niezawodność przez lata. 

Czym kierować się przy zakupie żarówek samochodowych?

Jest przynajmniej kilka kluczowych aspektów, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie żarówek samochodowych. Oczywiście wybrane modele muszą być w pełni kompatybilne z autem. Oznacza to, że muszą być dopasowane wejściem i specyfikacją techniczną do danego modelu samochodu oraz rodzaju światła. Na rynku dostępne są różne żarówki samochodowe, dlatego wcale nie jest trudno o popełnienie błędu w tym zakresie. Przy wyborze oświetlenia do auta bierze się również jasność światła oraz temperaturę jego barwy. To parametry, które wpływają na komfort jazdy oraz na przeznaczenie żarówki do danego typu lamp. 

Oczywiście ważna jest również efektywność energetyczna. Im żarówki pobierają mniej prądu z akumulatora, tym lepiej. Pod tym względem żarówki ledowe samochodowe znacznie przewyższają modele wykonywane w tradycyjnej technologii. Kolejne parametry brane pod uwagę przy zakupie to trwałość żarówek oraz ich koszt. Ten ostatni przelicza się wg szacowanej przez producenta żywotności żarówek. Często okazuje się, że droższe w zakupie modele są zdecydowanie tańsze w eksploatacji, ponieważ wystarczą na dłużej. Doskonale widać to na przykładzie żarówki LED do auta

Czy warto kupić żarówki LED do samochodu?

W tym miejscu zadajmy sobie pytanie, czy ledy samochodowe będą dobrym zakupem? Od wielu lat oświetlenie wykonane w technologii LED cieszy się rosnącym zainteresowaniem właścicieli pojazdów. Trend ten zauważyli również producenci, którzy coraz częściej montują oświetlenie LED w nowych pojazdach. Przemawia za tym kilka powodów. Przede wszystkim ledy żarówki samochodowe są bardziej wytrzymałe od tych, które wykonuje się w tradycyjnej technologii halogenowej. Ponadto gwarantują lepszą jakość światła i jego barwę, co przekłada się na poprawę i bezpieczeństwo jazdy. 

Nie bez znaczenia jest również to, że żarówki LED charakteryzują się zwiększoną żywotnością i mniejszym poborem prądu z akumulatora. To aspekty, które są ważne w kontekście wieloletniej eksploatacji pojazdu. Obecnie z powodzeniem instaluje się światła drogowe czy też kierunkowskazy LED. Technologia ta znajduje zastosowanie też w oświetleniu dodatkowym, w tym m.in. jako podświetlenie tablicy rejestracyjnej, wnętrza bagażnika czy też kabiny kierowcy. Bez dwóch zdań warto stawiać na ledy w aucie, niezależnie od tego, czy interesuje Cię żarówka kierunkowskazu, czy światła przeciwmgielne. 

Kompleksowa oferta oświetlenia samochodowego w Market-LED

Jeżeli poszukujesz wysokiej jakości oświetlenia samochodowego, to warto zapoznać się z ofertą przygotowaną przez specjalistów Market-LED. Od lat dostarczają oni na rynek wysokiej jakości oświetlenie do samochodu, które spełnia najwyższe rynkowe standardy. Produkty te wykonywane są w technologii LED i z powodzeniem można stosować je w samochodach poruszających się po polskich drogach. W ofercie Market-LED znajdziesz m.in.: żarówki mijania, drogowe, postojowe, przeciwmgielne, kierunkowskazy dynamiczne LED czy też żarówki do oświetlenia wewnętrznego. 

Zapraszamy do zakupów w Market-LED

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Market-LED oraz do zakupów bezpośrednio w sklepie internetowym. Eksperci sklepu zadbali o wygodę kupujących i podzielili żarówki na czytelne kategorie. Oświetlenie wewnętrzne sprzedawane jest w zestawach dopasowanych do konkretnego modelu pojazdu. Zapraszamy do skorzystania z oferty Market-LED i zainwestowania w wysokiej jakości oświetlenie auta, co przełoży się na komfort i bezpieczeństwo Twojej jazdy. 


Artykuł partnera

ledoświetlenie samochodużarówki
Udostępnij:
Oświetlenie samochodu – na co zwrócić uwagę podczas doboru żarówek do swojego auta
Napisane przez
Poradnik Inżyniera
Co myślisz o tym artykule?
0 reakcji
love
0
like
0
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022