Co to jest suszarka do tworzyw sztucznych i jakie są jej zalety?
suszarka tworzyw sztucznych

Co to jest suszarka do tworzyw sztucznych i jakie są jej zalety?


Zakład przemysłowy specjalizujący się w produkcji wyrobów z tworzyw sztucznych musi posiadać rozbudowane zaplecze sprzętowe. Nie wystarczy sama wtryskarka. Choć ma ona kluczowe znaczenie dla obróbki plastiku, nie jest jedynym ważnym sprzętem, jakiego będziesz potrzebować. Trzeba ją uzupełnić o dodatkowe komponenty, tzw. urządzenia peryferyjne, bez których szybki, sprawny i wydajny, jak również wygodny w obsłudze proces produkcyjny nie byłby możliwy. Do takich urządzeń należy między innymi suszarka do tworzyw sztucznych.

Czym jest suszarka do tworzyw sztucznych?

Suszarka do tworzyw sztucznych to pokaźnych rozmiarów aparat składający się ze zbiornika próżniowego, generatora podciśnienia, leja grzewczego, leja retencyjnego oraz programatora umożliwiającego sterowanie jego działaniem i kontrolę procedury osuszania. Taki aparat montuje się na wtryskarce w miejscu leja zasypowego, czyli komponentu odpowiedzialnego za mieszanie i podawanie surowca przeznaczonego do obróbki. Zadaniem suszarki do tworzyw sztucznych jest nie tylko mieszanie i podawanie surowca do wtryskarki, ale też jego ekstremalnie dokładne osuszanie poprzez odprowadzanie wilgoci na zewnątrz.

Dlaczego warto zainwestować w taki sprzęt?

Suszarki do tworzyw sztucznych mają ogromne znaczenie dla efektywności procesu produkcyjnego, ponieważ odpowiadają za jakość tworzonej przez wtryskarkę kształtki. Wilgoć utrudnia uplastycznianie i termoformowanie plastiku, prowadząc do powstawania defektów w jego strukturze i na jego powierzchni. Im mniejsza wilgoć, tym mniejsze ryzyko takich mankamentów. Najbardziej optymalna jest wilgotność nieprzekraczająca 0,02% – wtedy wypraski wychodzą idealne, ich finalny wygląd i funkcjonalność są na najwyższym poziomie. Nie byłoby to jednak możliwe bez suszarki do tworzyw sztucznych.

Jak wybrać odpowiednią suszarkę do tworzyw sztucznych?

Nie masz pewności, jaka suszarka do tworzyw sztucznych sprawdzi się w Twoim zakładzie? Nie martw się, nie musisz podejmować tej decyzji samodzielnie. Możesz zwrócić się z prośbą o radę do producenta lub dystrybutora tych urządzeń. Ekspertów w tej dziedzinie możemy znaleźć na Stexor.pl. To specjaliści z ogromną wiedzą i doświadczeniem, którzy wiedzą, jaka pojemność, moc i wydajność sprawdza się w konkretnych przypadkach. Na pewno chętnie pomogą Ci w doborze odpowiedniego sprzętu, a przy okazji zaoferują dogodny sposób sfinansowania zakupu, który pozwoli Ci ograniczyć zbędne koszta. 


Artykuł sponsorowany


Udostępnij:
Co to jest suszarka do tworzyw sztucznych i jakie są jej zalety?
Napisane przez
Poradnik Inżyniera
Co myślisz o tym artykule?
0 reakcji
love
0
like
0
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022