MacBook liderem wśród laptopów
Ręce kobiety z czarnym manicurem rysują plan na miejscu pracy z MacBookiem, iPhone'em, okularami i artykułami biurowymi ułożonymi na nim, Macbook

Zakup MacBooka jako inwestycja w przyszłość – czy to się opłaca?

Zakup nowego komputera zwykle nie jest łatwym zadaniem. Oczywiście wybór różnego rodzaju modeli jest ogromny. Ważne jest jednak, aby urządzenie spełniało indywidualne potrzeby i oczekiwania użytkownika. Wówczas można mieć pewność, że komputer służyć będzie przez długi czas. Jeśli kupno laptopa traktuje się jako inwestycję, to z pewnością dobrym wyborem będzie MacBook. Dlaczego tak właśnie jest?

MacBook liderem wśród laptopów

Trudno jest dziś znaleźć osobę, która nie kojarzyłaby marki Apple i produktów tej firmy. Wśród czołowych produktów tej marki – poza wszechobecnymi iPhone’ami – znajdują się m.in. właśnie MacBooki. Popularność tych komputerów nie jest dziełem przypadku. Korzystanie z nich wiąże się bowiem z wieloma istotnymi zaletami. Przede wszystkim MacBooki cechują się ponadprzeciętną wydajnością. Dodatkowo wyróżniają się niezwykle estetycznym designem oraz oczywiście systemem operacyjnym stworzonym przez tę samą firmę. Wydajność komputerów Apple wynika głównie z zastosowania nowoczesnych i wysokiej klasy procesorów z linii M, które również są dziełem Apple’a. Wskazać można tu choćby na starszy model MacBook Air M1. To wciąż bardzo wydajny komputer, dodatkowo w znakomitej, jak na produkty Apple’a, cenie, która sprawia, że jest konkurencyjny dla laptopów z systemem Windows.

MacBooki wykonywane są z trwałych i wysokiej jakości komponentów. To sprawia, że nie tylko pięknie się prezentują, ale również są niezwykle lekkie i poręczne. To szczególnie ważne dla osób, które poszukują komputera mobilnego. Niezwykły jest też czas pracy komputera na baterii, który wynosi maksymalnie aż 22 godziny (MacBook Pro). Jeśli zaś chodzi o system operacyjny, macOS jest niezwykle intuicyjny i prosty w obsłudze, a także darmowo aktualizowany do kolejnych wersji. Wszystko to sprawia, że urządzenia marki Apple cieszą się dziś tak ogromną popularnością na niemal całym świecie.

Bezawaryjność MacBooków

Jednym z powodów, dla którego kupno MacBooka uznać można za inwestycję w przyszłość, jest bezawaryjność tych urządzeń. To komputery nie tylko uniwersalne, funkcjonalne, ale i długowieczne. Jakiekolwiek awarie w MacBookach zdarzają się niezwykle rzadko, na co uwagę zwraca wielu użytkowników tych laptopów. Dotyczy to zwłaszcza modelu MacBook Air. Jeśli jednak już dojdzie to mniejszej lub większej usterki, nie ma żadnego problemu z szybką i sprawną naprawą, a następnie – z bezproblemowym przywróceniem wszystkich danych z iCloud.

Zakup MacBooka jako inwestycja

Nie da się ukryć, że MacBooki są droższe od klasycznych laptopów. Czy są one warte tych pieniędzy? Na pewno są one warte uwagi, ponieważ w tym przypadku cena idzie za jakością. Koniecznie wspomnieć trzeba tu o tym, że są to komputery przeznaczone zarówno do codziennego użytku, do pracy, jak i do celów biznesowych. Charakteryzują się doskonałą baterią i pojemną pamięcią. Dzięki temu są wydajne i pozwalają na przechowywanie bardzo dużej ilości plików. Uwagę zwraca także innowacyjny wyświetlacz Liquid Retina, który świetnie odwzorowuje do miliarda kolorów i detale, zwłaszcza w najnowszej iteracji MacBooka Air, jaką jest MacBook 15. Wszystko to sprawia, że praca na MacBooku to czysta przyjemność. Biorąc pod uwagę jakość wykonania tych urządzeń i zastosowane komponenty, śmiało można powiedzieć, że zakup MacBooka to gwarancja przyjemności na długie lata. Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że komputery Apple – także te stacjonarnie jak Mac Mini czy iMac – szybko nie tracą na swojej wartości. Oznacza to, że jeśli po jakimś czasie zajdzie potrzebna odsprzedania Maca, wciąż będzie on warty stosunkowo dużo, więcej niż platformy z systemem Windows.


Artykuł sponsorowany


MacBook
Udostępnij:
Zakup MacBooka jako inwestycja w przyszłość – czy to się opłaca?
Napisane przez
Poradnik Inżyniera
Co myślisz o tym artykule?
1 reakcja
love
1
like
0
so-so
0
weakly
0
1 komentarz
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022