Regały przesuwne
regały przesuwne, stelaż regałów przesuwnych

Regały przesuwne (mobilne) – gdzie można je zastosować?

Regały przesuwne są nowoczesnym rozwiązaniem, umożliwiającym optymalne wykorzystanie przestrzeni biurowej bądź magazynowej. Dzięki dynamicznemu mechanizmowi możliwe jest przesuwanie regałów, co wpływa na lepszą organizację i efektywność przechowywania. Gdzie znajdą one swoje zastosowanie?

Regały przesuwne (mobilne) – konstrukcja

Głównym elementem w konstrukcji regałów przesuwnych są mobilne podwozie jezdne, czyli tzw. bazy. Podwozie to stworzone jest z ramowej konstrukcji utworzonej z podzespołów. Podstawą są wózki z kołami jezdnymi. Mocowane są na nich elementy nośne regałów. Asynchroniczny silnik trójfazowy jest połączony z zamkniętą przekładnią, co pozwala na posuw podwozia.

Gdzie swoje zastosowanie znajdują regały przesuwne?

Regały mobilne wykorzystuje się w magazynach suchych, komorach z atmosferą kontrolowaną, chłodniach czy mroźniach. Koszt zakupu jest droższy niż w przypadku tradycyjnego regału, jednak pomimo tego są one bardzo często wybierane. Nic w tym dziwnego – oszczędzają na gabarytach budowanych komór, zajmują mniejszą powierzchnię zachowując przy tym żądaną pojemność składowania.

Jak pracować z regałami przesuwnymi na magazynie?

Organizacja pracy w przypadku tych regałów nie odbiega od innych rozwiązań. Może być ona organizowana przy pomocy tego samego oprogramowania ERP systemu czy programu WMS. Dostęp do jednostek paletowych poprzedzony jest komendą, dlatego zadania powinny być grupowane w taki sposób, aby przy otwartym korytarzu móc wykonać jak najwięcej czynności.

Jak sterować regałami mobilnymi?

Regał mobilny posiada autonomiczne oprogramowanie, które umożliwia obsługę silników, sygnalizacji, zabezpieczeń czy urządzeń. Należy zintegrować to oprogramowanie z zewnętrznym systemem WMS.

Użytkowanie regałów mobilnych, a bezpieczeństwo

Do podstawowych i narzuconych normami EN zabezpieczenia regału mobilnego należą:

  • oświetlenie ostrzegające podczas jazdy,
  • bariery laserowe po obu stronach każdej bazy przesuwnej,
  • sygnalizacja dźwiękowa podczas przesuwu regału,
  • bariera laserowa od przodu wzdłuż korytarza głównego,
  • pokrywy górne na kołach i napędach,
  • możliwe pokrycie poziomów baz wypełnieniem,
  • monitorowanie pracy inwerterów, wykrywanie poślizgów kół, wzmożonego oporu koła,
  • dalmierze po obu stronach bazy, pozycjonujące ją względem sąsiednich, bez konieczności dotykania się baz jezdnych.

Posadzka przy instalacji regałów mobilnych – wymagania techniczne

Do głównych wymogów technicznych, jakie posadzka musi spełnić, jest m.in. zapewnienie wystarczających parametrów obciążalności, które są wyliczone przez dostawcę przyszłej instalacji regałowej i zaakceptowane przez wykonawcę. Podbudowę posadzki musi stanowić “chudziak” i przymocowane do niego szyny. Wysokość posadzki nie może być mniejsza niż 150 mm (mierzona od najwyższego punktu podbudowy do poziomu zero) i musi zostać określona na etapie projektowania rozkładu szyn jezdnych i prowadzących. Dodatkowo, minimalna klasa betonu nie może być mniejsza niż B25.

Regały przesuwne do Twojego magazynu od Termopol Ice!


Termopol Ice to firma, która w swojej ofercie posiada szeroki wybór regałów. Jeżeli chcesz, aby w Twoim magazynie stanęły regały najwyższej jakości, to skontaktuj się właśnie z nimi! Sprawdź aktualną ofertę na :https://www.termopolice.com/regaly-przesuwne-mobilne/


Artykuł sponsorowany


Regały przesuwne
Udostępnij:
Regały przesuwne (mobilne) – gdzie można je zastosować?
Napisane przez
Poradnik Inżyniera
Co myślisz o tym artykule?
0 reakcji
love
0
like
0
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022