Przygotowanie do pracy na zewnątrz żurawia samojezdnego
podnośnik koszowy, pracownik budowlany przygotowujący podnośnik koszowy do pracy, żuraw samojezdny

Przygotowanie do pracy na zewnątrz w branży budowlanej krok po kroku

Praca na zewnątrz w branży budowlanej wiąże się z różnorodnymi wyzwaniami, zwłaszcza przy zmiennych warunkach pogodowych. Dlatego kluczowe jest skrupulatne przygotowanie do jej wykonywania. W artykule omówiono trzy istotne kroki, które pomogą Ci zaplanować pracę na świeżym powietrzu.

Krok 1: Sprawdź prognozę pogody

Pierwszym i najważniejszym krokiem, który należy podjąć przed rozpoczęciem pracy na zewnątrz z maszynami budowlanymi, jest sprawdzenie prognozy pogody. Warunki atmosferyczne mogą być zaskakujące, dlatego warto zorientować się, czego można się spodziewać. Najlepiej dzień przed oraz w dniu planowanych działań.

Podczas weryfikacji prognozy pogody zwróć uwagę na temperaturę, opady deszczu, śniegu lub gradu, prędkość i kierunek wiatru oraz poziom wilgoci. To istotne informacje, które są pomocne zwłaszcza, gdy pracujesz z na wysokościach. Na przykład z maszynami ciężkimi, jak podnośniki koszowe czy żurawie samojezdne. W sytuacji, gdy na zewnątrz jest wietrznie, a Ty musisz przetransportować dźwigiem ciężkie materiały, to istnieje ryzyko, że duży napór powietrza może nawet przewrócić maszynę.

Krok 2: Wybierz odpowiednie ubranie i obuwie

Wybór właściwego ubrania i obuwia stanowi kluczowy aspekt dla komfortu i bezpieczeństwa podczas pracy na zewnątrz. Zważywszy na pogodę, konieczne jest zaopatrzenie się w inne rodzaje ubrań. Różnorodne warunki atmosferyczne mogą sprawiać, że na zewnątrz panują:

  • Chłodne i deszczowe dni. Jeśli pełnisz funkcję, na przykład operatora podnośnika koszowego, to weź ze sobą wodoodporną kurtkę i spodnie, które ochronią cię przed deszczem oraz pomogą utrzymać odpowiednią temperaturę Twojego ciała. Zaopatrz się również w wodoszczelne buty, aby mieć większą wygodę pracy.

  • Gorące dni. Kiedy musisz siedzieć cały dzień za sterami żurawia samojezdnego, to zdecydowanie wybierz lekkie, przewiewne ubrania. Warto też pamiętać o kremie przeciwsłonecznym i okularach przeciwsłonecznych.

Zgodnie z zasadami BHP, przy pracach budowlanych,pamiętaj również o noszeniu specjalistycznego ubrania ochronnego, takiego jak:

  • kask,
  • okulary ochronne,
  • rękawice,
  • uprząż,
  • kamizelki odblaskowe.

Zwłaszcza działając w pobliżu dźwigów czy zwyżek.

Krok 3: Zaopatrz się w odpowiednie narzędzia

Różnorodne przyrządy są elementarną częścią wielu prac na zewnątrz. Zwłaszcza przy różnego rodzaju montażach, na przykład reklam, oświetleń czy logotypów. W takich sytuacjach często stosowane są elektronarzędzia. Wykonując instalacje na wysokościach, konieczne jest wpięcie swojego sprzętu do prądu, aby móc swobodnie działać.

Zasilanie 230V w żurawiu samojezdnym

Kiedy do prac przy wyższych częściach budynków wynajmujesz podnośnik koszowy, warto zapytać firmę, która świadczy taką usługę czy maszyna posiada gniazdko z prądem. Często zwyżki zaopatrzone są w taką właściwość, dzięki czemu Ekipa może korzystać z narzędzi elektrycznych, działając w obudowanej platformie roboczej.

Odpowiednie przygotowanie do pracy to bardzo ważna kwestia w przypadku działań na zewnątrz, zwłaszcza w branży budowlanej. Pamiętaj o 3 krokach, które zostały opisane powyżej. Dzięki nim na realizacji mało co Cię zaskoczy!


Autor :
udźwig kosza w podnośniku

EHC Karol Zagajewski
EHC Kraków

Udostępnij:
Przygotowanie do pracy na zewnątrz w branży budowlanej krok po kroku
Napisane przez
Karol Zagajewski
Co myślisz o tym artykule?
0 reakcji
love
0
like
0
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022