Kredyt frankowy - czy warto iść do sądu?
Kredyt frankowy sąd, frank szwajcarski

Kredyt frankowy – czy warto iść do sądu?

Kredyt frankowy – czy warto iść do sądu? To pytanie stosunkowo często zadają sobie osoby, które zostały nieuczciwie potraktowane przez banki. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż w bardzo wielu przypadkach, raty zaciągnięte we frankach, są dla wielu osób wydatkiem nie do udźwignięcia. To z kolei może wiązać się miedzy innymi z utratą płynności finansowej. Nie oznacza to jednak, że z tego typu praktykami nie można walczyć. Przyjrzyjmy się zatem wspólnie, czy warto w takich sytuacjach iść do sądu.

To się opłaca

Wiele z osób, które zaciągnęły kredyt we frankach szwajcarskich, zastanawia się, czy warto wystąpić na drogę prawną przeciwko bankowi, między innymi z powodu tego, że obawiają się one tego czy działanie to będzie dla nich opłacalne, nawet jeśli wygrają one sprawę. Jest to spory błąd, gdyż w przypadku wygranej mogą one liczyć na pełny zwrot:

-Rat kredytu.

-Jego odsetek.

-Prowizji, które zostały pobrane przez bank.

Kwoty te często są dużo wyższe, niż kwota zaciągniętego kredytu. Co równie ważne, jeżeli kredytobiorca dokonywał wpłat również we franku szwajcarskim, wówczas zwrot następuje po obecnie obowiązującym kursie tej waluty. W praktyce jest on obecnie dużo wyższy, niż przed laty. Co więcej, obecnie około 95% tego typu spraw jest rozpatrywanych na korzyść kredytobiorcy. Jak więc łatwo można stwierdzić, wystąpienie na drogę praną w sprawie zaciągniętego kredytu frankowego jest jak najbardziej opłacalne dla osób, które zostały nieuczciwie potraktowane przez bank.

Profesjonalna kancelaria prawna to podstawa

Warto przy tym wspomnieć, że samo złożenie pozwu nie wystarcza, aby wygrać sprawę przeciwko bankowi. W tym celu konieczne jest również zgromadzenie odpowiedniej dokumentacji, oraz wiedzy z zakresu obowiązujących w Polsce przepisów prawa. Niestety, dla wielu osób, odnalezienie się w polskim systemie prawnym, jest zbyt skomplikowane oraz czasochłonne. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem może okazać się skorzystanie z usług profesjonalnej kancelarii prawnej, specjalizującej się w odzyskiwaniu tego typu należności. Taką kancelarią jest niewątpliwie kancelaria Walterowicz specjalizującą się w tego typu sprawach. Dzięki temu mogą Państwo zyskać:

– Profesjonalne doradztwo w sprawach dotyczących kredytów frankowych.

– Pomoc w sporządzeniu odpowiedniej dokumentacji koniecznej do złożenia pozwu do sądu.

– Reprezentowanie przed sądem klientów, którzy zdecydowali się na pozwanie nieuczciwie działającego banku.

Oraz wiele innych. W praktyce bowiem, aby móc znaleźć się wśród 95% osób, które wygrały batalie sądowe przeciwko bankom, należy odpowiednio się do niej przygotować, również pod względem merytorycznym. W takim przypadku skorzystanie z odpowiednio wykwalifikowanych specjalistów może okazać się znaczącym ułatwieniem, między innymi ze względu przyspieszenia całego procesu. Między innymi z tego względu warto skorzystać z oferty kancelarii Walterowicz, szczegóły znajdą Państwo pod tym adresem www https://www.kancelaria-walterowicz.pl/.

Podsumowanie

Decyzja o wystąpienie na drogę prawną przeciwko nieuczciwie działającym bankom, oferującym kredyty we frankach szwajcarskich. może okazać się nie tylko sposobem na uniknięcie niezwykle wysokich rat kredytu, ale co równie ważne na odzyskanie wpłaconych pieniędzy. Warto jednak zadanie to powierzyć profesjonalistom w branży, chociażby ze względu zawiłości polskich przepisów regulujących pożyczki bankowe. Z pewnością ułatwi to przebieg całego procesu, a jednocześnie znacząco zwiększy prawdopodobieństwo pozytywnego rozpatrzenia sprawy przez sąd.


Artykuł sponsorowany


Kredyt frankowy sąd
Udostępnij:
Kredyt frankowy – czy warto iść do sądu?
Napisane przez
Poradnik Inżyniera
Co myślisz o tym artykule?
0 reakcji
love
0
like
0
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022