Jak wynająć podesty ruchome w ramach wynajmu długoterminowego?
podesty ruchome

Jak wynająć podesty ruchome w ramach wynajmu długoterminowego?

Różnego typu zwyżki można kupić lub wynająć. Zakup opłaca się wtedy, gdy rzeczywiście będzie się korzystało z podnośnika na co dzień przez najbliższe kilka lat. Wynajem to dobra opcja, kiedy potrzebuje się podestu ruchomego albo ładowarki teleskopowej np. na najbliższy miesiąc – wówczas mówimy o najmie krótkoterminowym lub na najbliższe półtora roku – wówczas mamy do czynienia z najmem długoterminowym (LTR). Jakie branże najczęściej decydują się na LTR i jakie korzyści niesie za sobą takie rozwiązanie?

Sprzęt do pracy na wysokości wykorzystuje się już nie tylko w branży budowlanej, lecz także w rolnictwie, przy wycince drzew, pracach porządkowych, rozwieszaniu reklam wielkoformatowych czy w portach lotniczych. Ze względu na szeroką gamę modeli zwyżek praktycznie każda firma jest w stanie znaleźć maszynę spełniającą jej oczekiwania. Ładowarki teleskopowe, podnośniki koszowe lub inne podesty ruchome można obecnie bez problemu kupić albo wynająć. Przedsiębiorstwa zajmujące się wynajmem tego typu urządzeń zazwyczaj świadczą usługi krótko- lub długoterminowo w zależności od potrzeb klienta. Na czym polega wynajem długoterminowy?

Wynajem długoterminowy – zasady

Wynajem długoterminowy nazywany również LTR od angielskiego long-term relationship to wynajem zwyżki na okres dłuższy niż 12 miesięcy. Ze sprzętu można wówczas korzystać w zasadzie non stop tak, jakby był własnością klienta. Różnica pomiędzy zakupem a wynajmem polega jednak na tym, że przy tym drugim o sprawność maszyny i zgodność dokumentacji UDT dba firma, do której należy, a nie najemca. W razie awarii za jej usunięcie odpowiada właściciel, więc nie trzeba ponosić dodatkowych kosztów. Zazwyczaj to on wysyła serwis mobilny na miejsce, żeby przywrócić sprawność ładowarki czy podnośnika w jak najkrótszym czasie i tym samym nie wpływać na opóźnienia po stronie klienta. Tak działa m.in. Riwal, czyli firma wynajmująca i sprzedająca różnego rodzaju zwyżki (https://www.riwal.com/poland/pl-pl).

podesty ruchome

Kiedy to się opłaca?

Kiedy wynajem długoterminowy się opłaca? Wtedy, gdy maszyna potrzebna będzie na co dzień, ale nie chce się ponosić kosztów jej napraw i konserwacji, ale także wtedy, gdy planuje się ją użytkować raz na jakiś czas w ciągu dwóch lat. Dlaczego w tym drugim przypadku wynajem na dłuższy okres ma sens? Bo nie trzeba płacić za transport sprzętu w jedną i w drugą stronę, co bywa bardzo kosztowne w porównaniu do ryczałtowej ceny proponowanej przy wynajmie np. na 15 miesięcy.

Kto korzysta z wynajmu długoterminowego?

Kto najczęściej korzysta z najmu długoterminowego? Firmy działające w branży przemysłowej prowadzące zakłady produkcyjne, w których zwyżki przydają się do wykonania przeglądów serwisowych czy przeprowadzenia napraw instalacji podsufitowych, przedsiębiorstwa z branży logistycznej i magazynowej używające podnośników do kompletacji towarów, inwentaryzacji oraz utrzymania obiektów, a także te z branży handlowej np. prowadzące sklepy budowlane, ogrodnicze lub inne, w których sprzęt do pracy na wysokości ma zastosowanie do bieżącej obsługi budynku i prac porządkowych.


Artykuł sponsorowany


Udostępnij:
Jak wynająć podesty ruchome w ramach wynajmu długoterminowego?
Napisane przez
Poradnik Inżyniera
Co myślisz o tym artykule?
0 reakcji
love
0
like
0
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022