Jak działa lokalizator GPS?
lokalizator GPS

Jak działa lokalizator GPS?

Odnalezienie skradzionego auta, obserwowanie drogi dziecka ze szkoły, sprawdzenie czy senior rzeczywiście udał się do lekarza, a nawet zlokalizowanie psa, który urwał się ze smyczy. Wszystko to jest możliwe i proste z wykorzystaniem lokalizatora GPS. To proste urządzenie posiada moduł GPS – taki sam, w jaki wyposażony jest obecnie każdy telefon, tablet czy sportowy zegarek. Za pomocą karty SIM lokalizator GPS może połączyć się z telefonem lub komputerem i z dokładnością do metra zlokalizować monitorowany obiekt. Używanie lokalizatora GPS nie jest skomplikowane, da sobie z nim radę każdy, kto korzysta na co dzień z komputera i aplikacji na swoim telefonie. Jest wiele rodzajów lokalizatorów GPS, niektóre mają wiele dodatkowych funkcji. Ich ceny wahają się od około dwustu do dwóch tysięcy złotych.

Jaki lokalizator GPS wybrać najlepiej?

Wszystko zależy od tego, do czego ma być używany. Na pewno należy unikać tych najtańszych, typu „no name”. Najbezpieczniej zaopatrzyć się w to urządzenie w specjalistycznym sklepie takim jak sklep-seko.pl. Pracownicy pomogą wybrać odpowiedni model, a także wytłumaczą jak najlepiej wykorzystać jego możliwości. Sklep-seko.pl oferuje także pomoc w montażu, a w miarę potrzeby doradzi i zainstaluje zakamuflowany lokalizator GPS. Klienci mogą też uzyskać dostęp do platformy internetowej Alfa Track pozwalającej na dokładny monitoring obiektu wyposażonego w lokalizator GPS, a także generującej różnego rodzaju raporty. Sklep-seko.pl to jeden z liderów na rynku urządzeń elektronicznych związanych z bezpieczeństwem i ochroną mienia i osób.

Do czego wykorzystać lokalizator GPS?

Najpopularniejsze zastosowanie to monitoring pojazdów. Może posłużyć jako dodatkowe zabezpieczenie przed kradzieżą lub użytkowaniem auta bez wiedzy właściciela. Bardziej zaawansowany technicznie model, tak zwany rejestrator jazdy to prawdziwa „czarna skrzynka” rejestrująca oprócz położenia obraz z kamery, a także nagrywająca dźwięk. W lokalizatory GPS wyposażone są też pojazdy firmowe – w firmach transportowych, handlowych i kurierskich. Pozwalają na stałą kontrolę tras, stylu jazdy kierowców, wskazują również czas i miejsce postojów. Lokalizatory osobiste pomogą czuwać nad bezpieczną drogą dziecka ze szkoły do domu, przydadzą się także w opiece nas osobami starszymi lub cierpiącymi na zaburzenia pamięci. Prosty lokalizator GPS dla zwierząt umieszczony w obroży umożliwi szybkie odnalezienie pupila. Osoby uprawiające sporty motorowe, motorowodne czy kolarstwo mogą za pomocą lokalizatorów analizować prędkości pokonywania poszczególnych odcinków trasy.


Artykuł sponsorowany


Udostępnij:
Jak działa lokalizator GPS?
Napisane przez
Poradnik Inżyniera
Co myślisz o tym artykule?
1 reakcja
love
1
like
0
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022