iPhone 15 - jakie nowe funkcje mogą przyciągnąć użytkowników?
iphone 15 funkcje

iPhone 15 – jakie nowe funkcje mogą przyciągnąć użytkowników?

Każdego roku firma Apple musi konkurować ze samą sobą i przekonywać użytkowników do uaktualnienia smartfona do nowej wersji. W zeszłym roku firma próbowała przyciągnąć użytkowników wraz z iPhone’m 14 Pro z całkowicie nową dynamiczną wyspą i potężnym aparatem 48 MP. Jakie jeszcze nowe i ciekawe funkcje ma iPhone 15? Sprawdźmy!

Najlepsze nowe funkcje iPhone’a 15: Ładowanie przez USB-C

W tym roku pojawiło się wiele nowych funkcji, które sprawią, że iPhone 15 będzie jedną z najbardziej kuszących aktualizacji w ostatnich latach zarówno dla użytkowników Pro, jak i nie-Pro. Istnieją doniesienia, że Dynamiczna Wyspa pojawi się we wszystkich modelach w tym roku, wraz z nowymi chipami, ładowaniem USB-C i nie tylko. Mamy również nadzieję, że zobaczymy nowe kolory iPhone’a 15. Oto szczegóły dotyczące nowych funkcji, które przyciągną użytkowników do zakupu iPhone’a 15. 

W końcu nadszedł na to czas. Jako że przepisy UE wymuszają na Apple zmianę, chodzą plotki, że Apple jużw tym roku przerzuci się na USB-C w iPhone’ach. Oznacza to koniec portów Lightning i koniec kabla Lightning. Wiadomość ta oznacza, że iPhone 15 dołączy do innych urządzeń Apple, takich jak iPad i Mac, które już korzystają z USB-C, co jest przydatne, ale oznacza również, że istniejące stacje dokujące i kable używane z poprzednim iPhon’em nie będą już przydatne. 

iPhone 15 i Procesor A17

Oczekuje się, że nowy układ A17 będzie pierwszym układem iPhone’a zbudowanym w procesie 3 nm TSMC. Oznacza to, że nowe chipy będą jeszcze szybsze i bardziej wydajne niż A16 iPhone’a 14 Pro. Procesor ten jest szybszy przy takim samym poborze mocy jak stary. Efektem będą szybciej działające aplikacje, lepsza fotografia obliczeniowa i dłuższa żywotność baterii. Jednak ta funkcja jest podobno zarezerwowana dla iPhone’a 15 Pro i iPhone’a 15 Pro Max. Co więcej, proces 3 nm podobno przekroczył oczekiwania w testach, co oznacza, że wzrost wydajności w stosunku do A16 z iPhone’a 14 Pro może być nawet lepszy, niż początkowo sądzono.

Nowy aparat peryskopowy w iPhone 15

Nowy iPhone 15 Pro, lub prawdopodobnie tylko iPhone 15 Pro Max, otrzyma nowy aparat peryskopowy, dzięki któremu telefon będzie miał znacznie wyższy poziom zoomu optycznego bez konieczności stosowania ogromnej wypukłości aparatu z tyłu telefonu. Apple będzie podobno oferować 5-6-krotny zoom optyczny w iPhone’ie 15 Pro Max dzięki tej nowej funkcji.

iPhone 15 i Dynamiczna wyspa

Dynamiczna wyspa nie jest nowością. Była to jedna z największych innowacji iPhone’a 14 Pro – ale nigdy nie trafiła do podstawowego modelu iPhone’a 14. Raporty wskazują jednak, że może pojawić się we wszystkich nowych modelach iPhone’a 15. Jeśli tak, będzie to oznaczać mniej inwazyjne wycięcie i przydatną integrację oprogramowania z iOS 16 (i iOS 17). 

iPhone’a 15 i lepsza żywotność baterii

Według przecieków Apple zamierza zwiększyć pojemność wszystkich baterii iPhone’a 15. Jeśli tak, to iPhone 15 będzie miał pojemność 3877 mAh, podczas gdy iPhone 15 Plus będzie miał potężną baterię 4912 mAh, iPhone 15 Pro będzie miał 3650 mAh, a iPhone 15 Pro Max 4852 mAh. Dla wszystkich z nich aktualizacja oznaczałaby 20% poprawę w stosunku do poprzednich modeli.

Nowe funkcje iPhone 15 – Wi-Fi 6E

Apple planuje w tym roku wprowadzić Wi-Fi 6E do niektórych iPhone’ów 15. Oznaczałoby to obsługę pasma Wi-Fi 6 GHz, oprócz obecnie obsługiwanych pasm 2,4 GHz i 5 GHz. Efektem będą szybsze i bardziej niezawodne połączenia Wi-Fi, niezależnie od tego, czy jesteś w domu, czy poza nim. To coś, z czego korzystają już najnowsze MacBooki Pro i iPady Pro.

iphonesmartfony
Udostępnij:
iPhone 15 – jakie nowe funkcje mogą przyciągnąć użytkowników?
Napisane przez
Poradnik Inżyniera
Co myślisz o tym artykule?
0 reakcji
love
0
like
0
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022