Etui do iPhone'a 13 – czy warto inwestować w oryginalne pokrowce Apple?
etui iphone

Etui do iPhone’a 13 – czy warto inwestować w oryginalne pokrowce Apple?

Trzynasta generacja smartfona od firmy z logo nadgryzionego jabłka wprowadziła szereg drobnych, ale niezwykle użytecznych z punktu widzenia użytkowników, zmian. Nie powinno więc dziwić, że tak wiele osób zastanawia się nad tym, jak dodatkowo zabezpieczyć swoje urządzenie. A zatem, jakie etui do iPhone’a 13 wybrać? To od Apple czy tworzone przez firmę zewnętrzną?

Co warto wiedzieć o Apple iPhone 13?

Przede wszystkim trzeba podkreślić, że – względem „dwunastki” jest to raczej ewolucja, a nie rewolucja. Doskonale widać to na przykładzie wyświetlacza. Z technicznego punktu widzenia, jest to dokładnie ta sama matryca, co w iPhone 12. Pojawia się jednak kilka drobnych, ale ważnych zmian.

Przede wszystkim trzeba wskazać na zwiększenie jasności maksymalnej: ta wzrosła o 175 nitów. Kolejną innowacją jest zmniejszenie obszaru roboczego notcha, czyli charakterystycznej „wcinki” w ekranie. Urządzenie dostało też nowy, szybszy procesor: Apple A15 Bionic.

Po stronie nowości trzeba też wskazać na dwukrotne zwiększenie ilości miejsca na dane użytkownika: z podstawowych 64 GB do 128. Producent niestety nie zdecydował się na zwiększenie liczby pamięci RAM: wciąż mamy tu 4 GB, jednak trzeba przyznać, że urządzenie działa zaskakująco szybko.

Z tyłu, na tylnej ścianie obudowy, pozostała charakterystyczna wyspa foto. Firma z Cupertino wciąż trzyma się podwójnego, 12-Mpix aparatu głównego. Co warto odnotować, moduł główny ma teraz przesłonę f/1.6, czyli dokładnie taką, jaką oferował iPhone 12 Pro.

Jakie etui do iPhone 13 wybrać?

Nie ulega wątpliwości, że wybór jest ogromny. Nie brakuje firm, które kuszą świetnymi, designerskimi produktami. Co warto podkreślić, obudowę do iPhone 13 można też nabyć na oficjalnej stronie producenta. Za taką przyjemność będzie trzeba jednak sporo zapłacić.

3mk Matt Case Blueberry

Przykładowo, za case’a wykonanego z silikonu (dostępnego w wielu różnych wersjach kolorystycznych) będzie trzeba wydać aż 299 złotych. Skórzane pokrowce Apple kosztują jeszcze więcej, bo 349 PLN. To sporo pieniędzy. Zwłaszcza teraz, w erze galopującej inflacji i drożyzny.

Na szczęście, nic nie stoi na przeszkodzie, by zdecydować się na akcesoria ochronne innych firm, jak choćby 3mk.pl. Tutaj najwyższa jakość idzie w parze z bardzo atrakcyjną polityką cenową. Bez trudu zmieścimy się w kwocie zakupu zbliżonej do kilkudziesięciu złotych – stworzone przez tę firmę etui do iPhone 13 znajdziesz tutaj: https://sklep.3mk.pl/apple/iphone13/etui.

Czym różnią się oryginalne etui od zamienników?

Nie ulega wątpliwości, że przede wszystkim ceną. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że case’y, jakie oferuje np. 3mk.pl, kuszą też technologią wykonania. To najwyższej jakości produkty, które są w pełni zgodne z normą Absorber, co oznacza, że wytrzymały kilkanaście upadków z określonej wysokości (od 125 do 185 cm) i za każdym razem uchroniły telefon.

Do bezpieczeństwa smartfona warto podchodzić w sposób kompleksowy. Skoro decydujemy się na ochronę bocznych ramek oraz „plecków” konstrukcji, do dobrze byłoby też zabezpieczyć wyświetlacz.

Pomoże w tym folia ochronna, szkło hybrydowe lub hartowane. Co warto podkreślić, łączna grubość takich akcesoriów ochronnych jest wręcz minimalna – nieczęsto przekracza 2 mm. Case’y solidnych firm trzecich są też w pełni kompatybilne ze standardem MagSafe, co oznacza, że nie musimy obawiać się o to, że naszego urządzenia nie będzie można ładować bezprzewodowo.

Udostępnij:
Etui do iPhone’a 13 – czy warto inwestować w oryginalne pokrowce Apple?
Napisane przez
Poradnik Inżyniera
Co myślisz o tym artykule?
1 reakcja
love
0
like
1
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022