Do czego można wykorzystać taśmę naprawczą?
taśma naprawcza

Do czego można wykorzystać taśmę naprawczą?

Co to znaczy duct tape? Duct tape to popularna taśma naprawcza, często nazywana też potocznie srebrną taśmą, chociaż obecnie występuje w wielu kolorach, a nawet można na niej wykonać dowolny nadruk. Taśma naprawcza została wynaleziona w czasie II wojny światowej na potrzeby armii Stanów Zjednoczonych. Początkowo służyła do uszczelniania skrzynek z amunicją, szybko jednak okazało się, że ma o wiele więcej zastosowań. Taśma naprawcza składa się z trzech warstw: tkanin, tworzywa sztucznego i warstwy klejącej – zazwyczaj silnie trzymającego kleju kauczukowego. Jest bardzo tania i prosta w obsłudze – można bez problemu urwać kawałek taśmy ręką, bez przecinania jakimkolwiek narzędziem. Taśma naprawcza jest jednym z absolutnie niezbędnych przedmiotów – w domu, w garażu, zakładzie pracy czy w podróży.

Gdzie można kupić taśmę naprawczą?

Wolfpak.pl jest producentem i dystrybutorem różnego rodzaju taśmy samoprzylepnych. W katalogu firmy znajduje się wiele rodzajów taśm, ale również możliwa jest produkcja na indywidualne zamówienie. Klient oprócz rodzaju taśmy ma możliwość wyboru koloru, a także dowolnego nadruku. Wolfpak.pl oferuje między innymi: taśmy pakowe, taśmy spinające, taśmy naprawcze, taśmy samoprzylepne, a także opakowania foliowe i akcesoria do taśmy – dyspensery i ręczne aplikatory. Wolfpak.pl zaistniał na wymagającym rynku opakowań w 2009 roku i od tego czasu wyprodukował imponującą ilość, ponad 25 milionów metrów kwadratowych swoich produktów. Wolfpak.pl dba o to, aby unowocześniać na bieżąco swoje technologie, a wszystkie produkty powstają z troską o jak najmniejsze zanieczyszczenie środowiska naturalnego.

Do czego można używać taśmy naprawczej?

Nie sposób wymienić wszystkich zastosowań tego prostego przedmiotu. Taśma naprawcza może służyć do doraźnych napraw, łączenia różnych powierzchni. Trzyma bardzo mocno i jest odporna na niekorzystne warunki atmosferyczne. Jest wodoszczelna i wodoodporna dzięki czemu nadaje się do drobnych napraw hydraulicznych. Może być stosowana zarówno w pomieszczeniach jak i na zewnątrz. Jest niezastąpiona w warsztacie samochodowym, a także w podróży. Można na przykład za pomocą taśmy czasowo uszczelnić tłumik. Jest przydatna w plenerze – na działce, w ogrodzie czy na kempingu.

W magazynach posłuży do szybkiego oznaczania półek lub palet. Dzięki swojej wytrzymałości pomaga w pakowaniu ciężkich przesyłek o dużych gabarytach. Bez przesady można stwierdzić, że taśma naprawcza przyda się zawsze i wszędzie.


Artykuł sponsorowany


Udostępnij:
Do czego można wykorzystać taśmę naprawczą?
Napisane przez
Poradnik Inżyniera
Co myślisz o tym artykule?
0 reakcji
love
0
like
0
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022