Dlaczego warto kupić laptop do pracy - jak wybrać ten właściwy?
laptop

Dlaczego warto kupić laptop do pracy – jak wybrać ten właściwy?

Możemy czasem zadawać sobie pytanie, dlaczego warto kupić laptopa do pracy? A jeżeli już się na niego zdecydujemy, to jak wybrać ten właściwy? W sklepach możemy bez problemu znaleźć szeroki wybór modeli od różnych producentów. Jak zatem wybrać ten, który będzie nam najbardziej odpowiadać?

Czy laptop w pracy jest potrzebny?

W dzisiejszych czasach wydaje się, że powyższe pytanie jest raczej tym z serii retorycznych. Trudno sobie wyobrazić pracę w XXI wieku bez korzystania z pomocy laptopa, komputera lub tabletu. Niemniej są takie przypadki, że teoretycznie może on się nam wydawać niepotrzebny.

Po pierwsze, wtedy kiedy pracodawca sam dostarcza nam laptop potrzebny do pracy. W wielu firmach i wykonywanych zawodach możemy liczyć na służbowy laptop. Wtedy wydaje się, że własny laptop jest zbędny. Nie jest to jednak do końca właściwe, bo posiadając służbowy laptop, zazwyczaj są związane z tym pewne ograniczenia.

Po drugie wydaje się to zbędne w zawodach, które nie kojarzą nam się bezpośrednio z koniecznością pracy przy laptopie – dajmy na to na przykład murarz.

Czy jednak jest to do końca słuszne postrzeganie rzeczywistości? Przecież nawet taki murarz korzysta z Internetu – do obsługi banku, e-maila czy wyszukiwania różnych informacji. W przypadku prowadzenia własnej działalności dochodzą do tego dodatkowe czynności. Laptop zatem jest przydatnym urządzeniem.

Jaki laptop wybrać?

Kiedy zdecydowaliśmy się, że przyda nam się laptop do pracy, stajemy przed kolejnym wyzwaniem. Teraz przychodzi pora na wybór właściwego.

Jednym z ciekawych i wartych rozważenia może być między innymi Acer Nitro 5 dostępny w Media Expert. W większości wersji posiada matrycę o przekątnej ekranu 15.6″. Taka przekątna z jednej strony jest wygodna do pracy, a z drugiej nie utrudnia transportu.

Laptop ten ma także szybki dysk SSD, co sprawi, że programy i aplikacje będą na nim szybciej pracować, z systemem operacyjnym włącznie. Dodatkowo karta graficzna NVIDIA Geforce RTX sprawi, że będzie w stanie obsłużyć także bardziej wymagające programy, np. do grafiki czy montowania filmów.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru laptopa?

Kiedy decydujemy się na zakup laptopa, który ma służyć nam do pracy, warto zwrócić uwagę na kilka rzeczy.

Po pierwsze, czy posiada dysk SSD i czy na nim jest zainstalowany system operacyjny. Jeżeli np. Windows jest zainstalowany na dysku SSD, to bardzo przyśpieszy to działanie naszego laptopa, co w pracy często jest kluczowe. Nikt raczej nie lubi, kiedy jego sprzęt się zacina albo wolno działa.

Kolejna rzecz to procesor i ilość pamięci RAM. Im więcej GB RAM oraz nowszy i lepszy procesor, tym lepiej będą chodzić programy zainstalowane na naszym komputerze. Jeżeli zależy nam na obsłudze programów bardziej specjalistycznych służących na przykład do tworzenia grafiki, animacji czy montowania filmów, koniecznym może być także zwrócenie uwagi na odpowiednią kartę graficzną w laptopie, inną niż tak zwana zintegrowana.

Jeżeli często będziemy przenosić urządzenie z miejsca na miejsce, to nie warto kupować laptopa o zbyt dużej przekątnej ekranu, gdyż utrudni nam to jego transport. Mądrym pomysłem będzie także dokupienie torby czy pokrowca, który umożliwi nam wygodne przenoszenie naszego urządzenia.


Udostępnij:
Dlaczego warto kupić laptop do pracy – jak wybrać ten właściwy?
Napisane przez
Poradnik Inżyniera
Co myślisz o tym artykule?
0 reakcji
love
0
like
0
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022