Android 13

Co się zmienia Android 13? Sprawdź listę zmian

Android 13 to nowa wersja najpopularniejszego systemu operacyjnego stosowanego na urządzeniach mobilnych. Jego dystrybucja została rozpoczęta w sierpniu 2022 roku, rok po premierze poprzedniej edycji. Jakie zmiany zaszły w Androidzie 13? Które telefony objęto aktualizacją? Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje na ten temat.

Android 13 – lista najważniejszych zmian

Nowa wersja systemu Android oznacza wprowadzenie wielu istotnych zmian, na które czekały miliony użytkowników. Najważniejsze dotyczą prywatności użytkowników. Programiści dużo uwagi poświęcili także kwestiom wizualnym. Urządzenia z Androidem 13 będą wyposażone w funkcję modyfikacji wyglądu ikon. Dzięki temu użytkownik będzie mógł dopasować ikony do swoich indywidualnych preferencji. 

Najważniejsze zmiany, które wprowadzono w ramach aktualizacji Android 13, są następujące:

 • nowy wygląd ikon – dostosowują się do koloru tapety ekranu głównego, 
 • większe bezpieczeństwo i ochrona prywatności użytkowników, 
 • usprawnienia w trybie wielu okien i pełnoekranowym,
 • zintegrowanie i zsynchronizowanie chatów na telefonie i Chromebooku,
 • wprowadzenie paska zadań na tabletach,
 • nowe udogodnienia dla użytkowników posiadających urządzenia z ekranem typu fold,
 • aktualizacja przełącznika wyjścia multimediów,
 • możliwość ustawiania języka dla konkretnej aplikacji,
 • zmiany w odtwarzaczu multimedialnym.

Więcej o zmianach i nowościach w Androidzie 13 można przeczytać na https://nano.komputronik.pl/n/android-13-zmiany-nowosci-lista-telefonow/

Lepsza ochrona prywatności użytkowników

Twórcy nowej wersji Androida za jeden z najważniejszych celów postawili sobie wzrost bezpieczeństwa i ochrony prywatności użytkowników. W ramach nowej aktualizacji wprowadzono funkcję udostępniania zdjęć w aplikacjach. Poszczególne aplikacje nie potrzebują już uprawnień do dostępu do wszystkich plików zapisanych na urządzeniu, a jedynie do wskazanych folderów. 

Ponadto Google planuje w najbliższym czasie upublicznić jednolitą stronę, na której będzie można zmieniać ustawienia bezpieczeństwa i ochrony danych. Dodatkowo, schowek w systemie Android 13 ma być cyklicznie czyszczony, aby aplikacje nie miały nieograniczonego dostępu do danych użytkowników bez pytania. Podobne ciekawostki przeczytasz na https://nano.komputronik.pl/

Zmiany w odtwarzaczu multimedialnym i wersjach językowych

Jedna z najważniejszych nowości w rozwijanym menu to nowy wygląd odtwarzacza multimedialnego. W ramach zmian wprowadzono wizualizacje oraz możliwość szybkiego powrotu do wcześniej odtwarzanych plików. 

Kolejna zmiana dotyczy możliwości ustawiania wersji językowej dla danej aplikacji. Nie wszyscy użytkownicy chcą mieć zainstalowane aplikacje w takim samym języku, w jakim zainstalowano system. Google wprowadziło zmianę, dzięki której każdy z nas może samodzielnie wybrać język dowolnej aplikacji bez względu na to, jaka jest wersja językowa urządzenia. 

Więcej interesujących ciekawostek ze świata cyfrowych technologii można przeczytać na https://nano.komputronik.pl/newsy/


Artykuł sponsorowany


Udostępnij:
Co się zmienia Android 13? Sprawdź listę zmian
Napisane przez
Poradnik Inżyniera
Co myślisz o tym artykule?
1 reakcja
love
1
like
0
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
 • Najnowsze komentarze
 • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022