Co się zmienia Android 13? Sprawdź listę zmian
Android 13

Co się zmienia Android 13? Sprawdź listę zmian

Android 13 to nowa wersja najpopularniejszego systemu operacyjnego stosowanego na urządzeniach mobilnych. Jego dystrybucja została rozpoczęta w sierpniu 2022 roku, rok po premierze poprzedniej edycji. Jakie zmiany zaszły w Androidzie 13? Które telefony objęto aktualizacją? Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje na ten temat.

Android 13 – lista najważniejszych zmian

Nowa wersja systemu Android oznacza wprowadzenie wielu istotnych zmian, na które czekały miliony użytkowników. Najważniejsze dotyczą prywatności użytkowników. Programiści dużo uwagi poświęcili także kwestiom wizualnym. Urządzenia z Androidem 13 będą wyposażone w funkcję modyfikacji wyglądu ikon. Dzięki temu użytkownik będzie mógł dopasować ikony do swoich indywidualnych preferencji. 

Najważniejsze zmiany, które wprowadzono w ramach aktualizacji Android 13, są następujące:

 • nowy wygląd ikon – dostosowują się do koloru tapety ekranu głównego, 
 • większe bezpieczeństwo i ochrona prywatności użytkowników, 
 • usprawnienia w trybie wielu okien i pełnoekranowym,
 • zintegrowanie i zsynchronizowanie chatów na telefonie i Chromebooku,
 • wprowadzenie paska zadań na tabletach,
 • nowe udogodnienia dla użytkowników posiadających urządzenia z ekranem typu fold,
 • aktualizacja przełącznika wyjścia multimediów,
 • możliwość ustawiania języka dla konkretnej aplikacji,
 • zmiany w odtwarzaczu multimedialnym.

Więcej o zmianach i nowościach w Androidzie 13 można przeczytać na https://nano.komputronik.pl/n/android-13-zmiany-nowosci-lista-telefonow/

Lepsza ochrona prywatności użytkowników

Twórcy nowej wersji Androida za jeden z najważniejszych celów postawili sobie wzrost bezpieczeństwa i ochrony prywatności użytkowników. W ramach nowej aktualizacji wprowadzono funkcję udostępniania zdjęć w aplikacjach. Poszczególne aplikacje nie potrzebują już uprawnień do dostępu do wszystkich plików zapisanych na urządzeniu, a jedynie do wskazanych folderów. 

Ponadto Google planuje w najbliższym czasie upublicznić jednolitą stronę, na której będzie można zmieniać ustawienia bezpieczeństwa i ochrony danych. Dodatkowo, schowek w systemie Android 13 ma być cyklicznie czyszczony, aby aplikacje nie miały nieograniczonego dostępu do danych użytkowników bez pytania. Podobne ciekawostki przeczytasz na https://nano.komputronik.pl/

Zmiany w odtwarzaczu multimedialnym i wersjach językowych

Jedna z najważniejszych nowości w rozwijanym menu to nowy wygląd odtwarzacza multimedialnego. W ramach zmian wprowadzono wizualizacje oraz możliwość szybkiego powrotu do wcześniej odtwarzanych plików. 

Kolejna zmiana dotyczy możliwości ustawiania wersji językowej dla danej aplikacji. Nie wszyscy użytkownicy chcą mieć zainstalowane aplikacje w takim samym języku, w jakim zainstalowano system. Google wprowadziło zmianę, dzięki której każdy z nas może samodzielnie wybrać język dowolnej aplikacji bez względu na to, jaka jest wersja językowa urządzenia. 

Więcej interesujących ciekawostek ze świata cyfrowych technologii można przeczytać na https://nano.komputronik.pl/newsy/


Artykuł sponsorowany


Udostępnij:
Co się zmienia Android 13? Sprawdź listę zmian
Napisane przez
Poradnik Inżyniera
Co myślisz o tym artykule?
1 reakcja
love
1
like
0
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
 • Najnowsze komentarze
 • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022