Automatyka do bram – co warto wiedzieć przed zakupem?
Automatyka do bram

Automatyka do bram – co warto wiedzieć przed zakupem?

Priorytetem przy budowie każdego domu jest zapewnienie bezpieczeństwa jego mieszkańcom. Z tego względu coraz więcej osób, poza systemem alarmowym, decyduje się także na automatykę do bram, która wpływa nie tylko na komfort codziennego życia, ale również chroni nieruchomość i mieszkańców przed nieproszonymi gośćmi. Dowiedz się, czym charakteryzuje się automatyka do bram i z jakich elementów się składa. Zapraszamy do lektury!

Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i wygodę – wybierz automatykę do bram

Bezpieczeństwo, a także wygoda w kwestii przestrzeni do życia to aspekty pierwszorzędne. Ze względu na to z roku na rok powstaje coraz więcej rozwiązań, które mają ułatwić ludziom obsługę swoich domów, a także zapewnić ich skuteczną ochronę. Jednym z takich rozwiązań jest niewątpliwie automatyka do bram, która wykorzystywana jest zarówno w przypadku domów, jak i budynków firmowych.

Automatyka do bram (https://www.montersi.pl/automatyka-bram) jest obsługiwana przy pomocy pilota, co niewątpliwie wpływa na wygodę użytkowania tego systemu. Przez to również nie uporają się z nią tak łatwo włamywacze, jak miałoby to miejsce w przypadku tradycyjnych bram. Bramy automatyczne są więc nie tylko praktycznym, ale również bezpiecznym rozwiązaniem!

Dużą zaletą automatyki do bram jest również fakt, że z roku na rok staje się ona coraz tańsza, dzięki czemu na jej zakup może pozwolić sobie coraz więcej osób, które decydują się na budowę domu lub chcą zmodernizować ogrodzenie wokół swojej nieruchomości.

Automatyka do bram – z jakich elementów się składa?

Automatyka do bram składa się z trzech podstawowych elementów, którymi są:

– Silnik – najczęściej jest to silnik elektryczny (zasilany na napięcie 230V prądem zmiennym). Rzadziej można spotkać automatykę do bram z silnikiem działającym na prąd stały.

– Przekładnia ślimakowa – jest ona wyposażona w mechanizm uniemożliwiający ręczne otwieranie i zamykanie bramy, dzięki czemu skutecznie zabezpiecza teren nieruchomości przed włamywaczami.

– Centrale sterujące (https://www.montersi.pl/centrale-sterujace-do-bram) – wyposażony jest w nadajnik (w formie pilota lub odbiornika radiowego) i umożliwia zdalne otwieranie oraz zamykanie bramy. Warto dodać, że moduł sterujący mają często zaprogramowane różne dodatkowe funkcje, które okazują się bardzo przydatne przy codziennym użytkowaniu bram automatycznych. Jeśli planujesz zakup automatyki do bram, koniecznie zwróć uwagę na to, jakie funkcje posiadają moduły sterujące i wybierz taki, który będzie najlepiej dopasowany do Twoich potrzeb.

Montaż automatyki do bram najlepiej zlecić fachowcom, których możesz wyszukać na Montuj.to


Artykuł sponsorowany


Udostępnij:
Automatyka do bram – co warto wiedzieć przed zakupem?
Napisane przez
Paweł Wrochna
Co myślisz o tym artykule?
2 reakcji
love
0
like
2
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022