Wspólny sukces! Wielkie osiągnięcie! Dla Trigonum i Valmont
linii produkcyjnej

Wspólny sukces! Wielkie osiągnięcie! Dla Trigonum i Valmont

Ostatnie miesiące to intensywny czas zarówno dla firmy Valmont Sp. z o.o., jak i dla Trigonum. Wspólnie odniosły one spektakularny sukces. Inżynierowie Valmont Sp. z o.o. z powodzeniem zaprojektowali, zbudowali i wdrożyli innowacyjną linię produkcyjną w sektorze przemysłu stalowego. Dowiedz się, czego dotyczyła inwestycja i dlaczego okazała się takim sukcesem na skalę międzynarodową.

Firma Valmont – krótka charakterystyka

Polska firma Valmont Sp. z o.o. to lider rynku Europy Środkowo-Wschodniej w takich obszarach jak produkcja:

  • słupów oświetleniowych;
  • słupów energetycznych;
  • słupów trakcyjnych;
  • wysokich masztów;
  • słupów sygnalizacyjnych. 

W budowaniu pozycji rynkowej pomogło wsparcie dotacyjne uzyskane dla dwóch projektów Valmont w ramach Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Pozyskane środki zostały efektywnie wykorzystane i prawdopodobnie trwale odmienią metody produkcji słupów oświetleniowych wysokiej jakości. 

Współpraca od 2017 roku

Współpraca pomiędzy Valmont orazTrigonum rozpoczęła się już w 2017 roku. Były to dwa projekty dotacyjne, które podzielono na dwa podstawowe etapy. Pierwszym z nich było zaprojektowanie i wdrożenie do eksploatacji nowej linii produkcyjnej o zwiększonej wydajności i wysokim stopniu innowacji. Jednocześnie w ramach pierwszego projektu dotacyjnego udało się zaprojektować nową rodzinę produktów – bezpiecznych słupów oświetleniowych. 

linii produkcyjnej

Drugi etap współpracy i jednocześnie drugi projekt dotacyjny dotyczył opracowania i wdrożenia nowej linii produkcyjnej do wykańczania i pakowania słupów. Powstała technologia opiera się na robotyzacji i automatyzacji, co skraca proces produkcji, a także znacznie podnosi jego efektywność kosztową. Na ten projekt udało się pozyskać prawie 7 milionów złotych z dotacji Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Ścieżka dla Mazowsza. 

Na czym opiera się współpraca Valmont i Trigonum?

Współpraca firm Valmont i Trigonum opiera się na wsparciu w pozyskiwaniu zewnętrznego finansowania na realizację celów biznesowych polskiego producenta. Na podstawie zbudowanych relacji biznesowych i innowacyjnych planów analitycy Trigonum wspólnie z inżynierami Valmont przygotowali wzorowe podłoże do współpracy. Po czasie okazało się, że miało to strategiczne znaczenie dla osiągnięcia wspólnego sukcesu. Przygotowany wspólnie wniosek o dotację spotkał się z dużym zainteresowaniem ekspertów oraz został wysoko oceniony zgodnie z przygotowaną punktacją przez NCBiR. 

Pozyskane dofinansowanie dla firm pozwoliło na przeprowadzenie prac badawczo-rozwojowych i wdrożenie innowacyjnych rozwiązań rynkowych. To one przełożyły się na sukces Valmont i zbudowanie pozycji lidera rynku Europy Środkowo-Wschodniej w produkcji słupów oświetleniowych, energetycznych i innych. Łącznie dotacja dla firm z NCBiR w przypadku Valmont wyniosła 24 miliony złotych dla obu projektów. Zakończenie projektu przewidziano na początek 2023 roku, gdy zamknięty zostanie proces administracyjny i rozliczone zostaną dokumenty projektowe. 

Wielkie osiągnięcie i jedyne tego typu rozwiązanie na świecie

Sukces firmy Valmont można mierzyć skalą globalną. Wszystko dlatego, że stworzone rozwiązanie technologiczne w zakresie automatyzacji linii do pakowania i wykańczania konstrukcji stalowych w postaci słupów, jest jedynym tego typu rozwiązaniem na świecie. System wykorzystuje m.in. skanowanie produktów w oparciu o kamery i wizję 3D, a także dalmierze laserowe i sześcioosiowe manipulatory. Całość robi ogromne wrażenie nie tylko na ekspertach, ale także na postronnych obserwatorach. 

Jego stworzenie nie byłoby możliwe bez wieloletniego doświadczenia inżynierów Valmont i doskonałej znajomości realiów rynkowych, a także bez wsparcia ekspertów Trigonum w zakresie pozyskania wielomilionowej dotacji z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach projektu „Opracowanie i budowa innowacyjnej linii technologicznej o wysokim stopniu automatyzacji do zastosowania w procesie wykańczania i pakowania słupów oświetleniowych”. To te środki pozwoliły na przeprowadzenie kompleksowych prac badawczo-rozwojowych oraz na budowę i wdrożenie linii produkcyjnej. Do tej pory żaden konkurent na świecie nie stworzył porównywalnego systemu. Dzięki temu Valmont stabilnie buduje swoją pozycję na rynku, a rozwiązania tej firmy powinny na stałe odmienić wiele procesów prowadzonych w tym sektorze przemysłu. Więcej o sukcesie Valmont i Trigonum przeczytasz tutaj.


Udostępnij:
Wspólny sukces! Wielkie osiągnięcie! Dla Trigonum i Valmont
Napisane przez
Poradnik Inżyniera
Co myślisz o tym artykule?
0 reakcji
love
0
like
0
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022