Asfalt drogowy do prac naprawczych
napis "asfalt drogowy" po prawej stronie worek z asfaltem na tle drogi asfaltowej

Asfalt drogowy do prac naprawczych

Kogo nie denerwuje dziurawy asfalt drogowy niech podniesie rękę. Otóż to. Jest to standardowy problem i spore zadanie dla firm mających za zadanie utrzymać drogi w należytym stanie. Wypełnienie luk w asfalcie jest istotne z punktu widzenia każdego uczestnika drogi – niezależnie od jej wielkości. Dlatego firma JURGA proponuje asfalt drogowy w wygodnych workach do różnorodnych zastosowań.

Asfalt w workach

Poręczny worek 25 kg sprawdzi się w wielu zastosowaniach, zarówno jako uzupełnienie podczas prac ekip naprawiających drogi publiczne jak i w rękach Kowalskiego, który będzie chciał wyrównać podjazd pod swoją firmą czy domem. Jest to urabialna mieszanka asfaltowa z kruszywa łamanego oraz asfaltu upłynnionego. Dodaje się do niego środek adhezyjny i modyfikatory.

Właściwości asfaltu drogowego

Asfalt drogowy JURGA służy do stosowania na zimno, co oznacza, że jest to produkt gotowy do użycia. Stosowanie go jest proste, gdyż wystarczy przesypać zawartość worka w wybrane miejsce oraz ubić nawierzchnię z użyciem ubijaka. Warstwa po zagęszczeniu nie powinna przekraczać 5 cm.

Jest to produkt wykazujący kilkugodzinną urabialność, co umożliwia uzyskanie warstwy stabilnej. Przy głębszych ubytkach praktykuje się dopełnianie kolejnymi warstwami i zagęszczanie osobno każdej z nich. Dużą zaletą takiego asfaltu jest możliwość stosowania w niskich temperaturach, co umożliwia pracę również w sezonie jesienno-zimowym. Przyjmuje się zakres od -10 stopni do aż 40, przy czym nie stosuje się tego asfaltu podczas opadów deszczu.

Asfalt drogowy – zastosowanie

Asfalt w workach wykorzystuje się do całorocznych prac mających na celu utrzymanie odpowiedniej jakości nawierzchni z asfaltu, ale też z betonu komórkowego i kostek betonowych. Służy też do remontów cząstkowych i do niwelowania efektów przekopów czy różnego rodzaju deformacji. Asfalt drogowy wykorzystuje się też przy naprawach przejazdów kolejowych i tramwajowych czy do uzupełniania nawierzchni wokół studzienek.

Jak stosować asfalt do naprawy i kształtowania nawierzchni?

Jak już zostało wspomniane, jest to produkt gotowy i łatwy w aplikacji. Pamiętać trzeba jednak o odpowiednim oczyszczeniu miejsca przeznaczonego do naprawy. Należy w tym celu m.in. usunąć luźne elementy oraz zabrudzenia. Zazwyczaj używa się do tego sprężonego powietrza, szczotki czy wody. Krawędzie ubytku trzeba przyciąć do osiągnięcia równej bryły. Dobrym pomysłem będzie też, zanim wysypie się asfalt, uszkodzenie skropić emulsją asfaltową.

Dużą zaletą worków z asfaltem jest ich poręczność i ekonomiczność. Łatwo dobrać odpowiednią ilość asfaltu względem potrzeb. Taki asfalt drogowy umożliwia przeprowadzenie szybkich prac naprawczych, a odpowiednio zabezpieczona mieszanka może być wykorzystana po pewnym czasie ponownie.

Zobacz więcej na: jurga.com.pl


Artykuł sponsorowany


Udostępnij:
Asfalt drogowy do prac naprawczych
Napisane przez
Poradnik Inżyniera
Co myślisz o tym artykule?
0 reakcji
love
0
like
0
so-so
0
weakly
0
0 komentarzy
Najnowsze komentarze
  • Najnowsze komentarze
  • Najlepsze komentarze
Zaloguj się, aby dodać komentarz.
Prawa zastrzeżone Pi Corp sp. z o.o. copyright 2020-2022